Obsedantno - kompulzívna porucha

RRDDFF

eeeeeaaaa: ahoj, máš dáku e-mailovú adresu, aby sme si mohli dopisovať? teda ak chceš. ja by som bola rada, keby súhlasíš.

eeeeeaaaa

RRDDFF: No ja som sa asi pred troma dňami dostala na túto stránku a prečítala som si príspevky ľudí. Vtedy mi došlo, že nie som jediná s chorou hlavou na svete a aj moje výčitky sa trochu zmiernili. Doteraz som nevedela, prečo mám v hlave takéto morbídne myšlienky. Predtým som si myslela, že toto nepochopí ani najlepší psychiater na svete a neriešila som to žiadnou formou. Teraz už viem, že za to nemôžem a robím prvé kroky. Takže zatiaľ sa neliečim. Tvoj stav sa vôbec nezlepšil? Berieš lieky, predpokladám. Je mi to veľmi ľúto, pretože si nazbierala odvahu ísť za odborníkom a nečakala si na zázrak, že to prejde samo. A myslím, že práve takým ľuďom ako si ty sa to vráti vo forme úplného duševného zdravia. Čiže buď odvážna a silná naďalej, hlavne to nevzdávaj a výsledky sa čoskoro dostavia :)

RRDDFF

eeeeeaaaa: mne to začalo cez leto a nevedela som čo to je, bola to hrôza, des :( a doteraz sa liečim. aj ty sa liečiš? ja som mala 22

eeeeeaaaa

RRDDFF: ahoj, no podobne ako u teba. Niekedy je to horšie inokedy lepšie. Najsilnejšie úzkosti prežívam hlavne ak večer predtým pijem, alebo ak mi je fyzicky zle z iného dôvodu. Ráno sa zobudím a začne sa to myšlienkou, že prečo som sa vlastne musela zobudiť, ako prežijem tento deň. Čo budem musieť urobiť aby som čo najmenej pociťovala ten strach, že niekomu niečo urobím. Snažím sa čo najskôr vypadnúť z domu a doslova odpočítavam hodiny do večera, aby som si v najhoršom prípade mohla dať tabletku na spanie. Iste chápeš prečo chcem zaspať a jednoducho nebyť pri vedomí. U mňa sa to začalo asi pred 3 rokmi a nevedela som o čo ide. Inak keď sa môžem opýtať koľko máš rokov?Ja mám 23

RRDDFF

eeeeeaaaa: no mojimi príznakmi sú strach, že niekomu ublížim, niekoho bodnem nožom, alebo inak ublížim. stále sa mi to vtiera do mysle a som z toho zúfalá, ja to nechcem urobiť a stále to vidím, ako niekoho bodám alebo niečo podobné. hrozne ma to unavuje a vyčerpáva, liečim sa z toho 5 mesiac. niekedy už strácam nádej, že sa z toho dostanem :(. chcem sa dostať z toho a ešte k tomu trpím agorafóbiou :( a u teba ako to prebieha?

eeeeeaaaa

RRDDFF

mohol/mohla by si opísať tvoje príznaky?
Možno budeme mať niečo spoločné a môžeme si popísať...

eeeeeaaaa

Myslela som si, že som ten najhorší človek na svete!Dnes som si sadla za comp a dopracovala som sa až sem.Tiež mám strach, že niekomu niečo urobím(hlavne nožom).V taký čas mám samovražedné myšlienky.Radšej by som zabila seba, akoby som mala niekomu ublížiť.Táto úzkosť sa najviac prejavuje, ak mi je z nejakého dôvodu fyzicky zle (napríklad ak predošlý večer pijem, hoci nie veľa)alebo ak som nebola na vzduchu.Ukľudňuje ma fakt, že v skrinke mám tabletky na spanie, ktoré v krajnom prípade môžu pomôcť.Okrem toho mám aj sociálnu fóbiu, ktorá sa asi postupne stupňuje a prerástla do tejto choroby (ktorú asi mám).Nikdy som nebola u odborníka aj práve pre príznaky soc. fob. Neplánujem si budúcnosť, keďže sa bojím prítomnosti...Veľmi niekoho prosím o radu, čo v mojom prípade robiť...ďakujem