Obsedantno - kompulzívna porucha

tri bodky

Len chcem dať do pozornosti jeden článok v najnovšom čísle týždenníka /neviem či môžem napísať jeho názov/. Je tam príbeh mladej ženy, ktorá trpí obsedantno-kompulzívnou poruchou a ničí jej to život... A som rada, ze existujú ľudia ako je jej manžel, ktorý je pri nej a podporuje ju, pomáha jej..

úzkostlivá

ali, ahoj. Pozrela som si tú tému, ďakujem. Nebola som na tom až tak zle, že by som si ubližovala, ja som si len stále omielala nejaké slová, ktoré ma uisťovali, že ked ich poviem, tak to bude ok, ale to opakovanie bolo častejšie a častejšie, napr. pri umývaní rúk, pozorovaní chodníkov atd. Asi som z toho ešte neni úplne vonku, ale nemôžem chodiť k doktorovi..práca mi to nedovolí. Ale napr. zaujímavé je, že v práci s tým problém nemám. Tam sa sústredím na robotu. Najhoršie to je doma... A je mi z toho smutno...

ali

hm.. obsedantno kompulzivne choroby... bola tu jedna tema, kde sa to rozoberalo podrobne s jednym dievcatom, pozriem sa ti po tom... nasla som to... www.zdravie.sk neviem, precitaj si to, mozno najdes co potrebujes. ak nie, napis :-)

úzkostlivá

Ahoj. Síce si písala tento príspevok už dávno, tak ale možno pomôže môj príspevok niekomu inému. Ja som mala psychiatrom diagnostikovanú obsedantno-kompulzívnu poruchu. A možno aj vdaka antidepresívam /užívala som ich dva mesiace/ a priateľovi sa mi podarilo z tejto choroby dostať. Ale pozor! Človek by sa mal vyhýbať situáciám, ktoré by mohli podnecovať k myšlienkam, ktoré má človek s touto diagnozou. Vlastná skúsenosť. Už by som to nechcela zažiť...