Obsedantno - kompulzívna porucha

verus

pozdravujem vsetkych OCD-eckarov,specialne Adiku123-som sa dobre pobavila ja zas musim vsetko v parnom pocte,najhorsie ked kupujem...vzdy parny pocet.trpim touto poruchou od 13-14 rokov, nik naokolo to netusil az kym som nevyhladala psychiatra(asi po 4rokoch, kedy som si uz aj ublizovala aby som zmiernila vnutorne napatie a tiez som mala depresie), nasledovali hospitalizacie a zdlhava liecba...v sucastnosti znova beriem lieky a naokolo nikto nic netusi, mne lieky pomahaju....a kdesi som citala ze je to choroba inteligentov

bubinka

querty, ja ti odporucma vyhladat psyhchiatra, nie psychologa, ti su nahovno!!!!!
ja neviem, skus si nalistovat v zlatych strankach nejakeho alebo skus aspon zavolat tomu galisovi, odvolaj sa na toto forum, on vie o co ide :))) a nech ti poradi...za kym ist, pripadne nieco ine:) kontakt nanho je: 02/50947202
odvahu chlapce!

qwerty998

No takto ja mam 17 rokov, a z BA bohuzial niesom. Ku psychologvi sa nebojim ist, praveze ja by som aj chcel, ale vsetci z rodiny mi hovoria, ze mi nic nieje. A keby som chcel ist ku psychologovi, tak by som musel ist cca 30km do vedlajsieho mesta, pretoze tu je jeden taky neschopny, vsetci nanho nadavaju, ze vobec nevie poradit. A len tak sa vybrat to asi nebude celkom dobre, jednak bude urcite niekomu podozrive, ze kde som atd. atd. som zufaly :(((

bubinka

querty, pokial ti prekaza tvoje vlastne spravanie, znervoznuje ta to, urcite navstiv psyhciatra! mozes skusit Mudr. Stefana Galisa, ak si z BA..kontakt si vygoogli.

nevahaj, dam ti radu nad zlato,chod k doktorovi co najskor, lebo casom sa poruchy len a len zhorsuju....a horsie sa liecia..hlavne dlhsie...nepredlzuj si to zbytocne... ja som sa toez mordovala sama s mojimi problemami..navonok nik ani nemal potuchy....ze sa nieco so mnou deje....ale zaslo to prilis daleko...doslo to do takeho stavu, ze som sama zacala zufalo vyvolavat dokotroma snazila sa nejak samu seba zachranit...lebo uz sa to nedalo zvladat..ak sa chce svyhnut niecomu takemu, uz nepremyslaj a konaj! chod na konzultaciu k doktorovi, on ta nebud evobec odsudzovat!...denne riesi desiatky aj horsich pripadov..ver mi.a neodkusne z teba :)))

bubinka

querty, to je vpohode, ked si uvedomujes, co sa stebou deje a pripustas to, ze to nie je normalne a tuzis sa dat doporiadku, uz si vyhladal nejakeho psychiatra?

qwerty998

Caute, pridavam s k vasmu spolku, pravdepodobne tiez trpim OCD. Kontrolujem dvere 100x ci su zamknute, ked idem niekde prec a zamknem dvere musim sa vratit a skontrolovat napr. kozub ci su zatvorene dvierka aj ked som si na 100% isty, ze su. Takisto sa bojim o vsetky moje veci, ked s niecim buchnem tak som tak vystresovany, ze myslim, ze az odpadnem. Uvedomujem si, ze mi prepina, ale aj ked nechcem aby som nieco take prezival, aj si hovorim, ved sa tomu nic nestane, alebo dvere su urcite zamknute, nebud idiot, ale aj tak sa musim vratit, lebo by som mal pekny stresovy den. Prepacte za moje citove vylevy, ale som naozaj zufaly som idiot...

bubinka

ahojte:) uz som tu davno nebola a len som zbehla trochu tuto temu od jej zaciatkua som v soku kolko prispevkov a ludi ktori trpia ocd sa tu naslo, ale som zaroven rada, ze ste nabrali odvahu porozpravat sa o tom, poradit sa, to je to najlepsie, co ste mohli pre seba urobit, je to prvy krocik k uzdraveniu...
ale dovolim si, aspon z mojcih skusenosti, nesuhlasit s ulohou psychoterapeuta a psychologov vobec...oni nestudovali medicinu, vystudovali psyhcologiu..nevedeia ako funguje mozog..ze ocd je nasledkom nedostatku serotoninu a su tam iste poruchy v mozgu a to s aneda len tak odstarnim cvicenim ani papanim bananom...
najviac na svete ma sklamalo, ked osm bola na totalnom psychickom dne, sam doktor to povedal, ale musel ma poslat aj k psychologicke, aby to bolo podchytene aj z tej strany..psychologicka mi dala zopar otazok, preswtudovat traopne obrazocky typu co na nich vidim a potom sucho skonstatovala ze vsak mne voooooooooobec nic nie...no ano...VOBEC NIC MI NEBOLO..len som nespavala, uz ani nejedla a bola v koncoch...cize na zaciatku Vam vzdy len mozu pomoct lieky a nie nejake blaboli psychoterapeutov a psychologov!!!!!! lieky upravia hladinu serotoninu v mozgu !!!
tot moja rada!

a tri bodky, ak sa tu ukazes, budem rada, ak o sebe napises, co ma snove ako babo, ci uz je a ako sa ti dari :)
ja uz lieky neberime vyse dva roky a to som si myslela..ze sa nikdy nevyzdraviem..ako ano, sem tam sa mi to este vracia..ale uz sa nelakam, bojujem stym tak..ze sa snazim nic nesledovat...dolezite je nezlaknut sa toho, ze sa skledujete...!

tak vsetkym drzim palce, aby ste boli skoro fit :)
aj ked nie vzdy sa dari uplne, ale aspon na 90% a na co najdlhsie obdobie!