Krcne mandle......vybrali vám ich?

lorelai

No ja idem vyberat mandle zajtra :) ale uz mi jednu vyberali ked som mala asi 10 rokov a nebolo to az take hrozne....bolest trvala asi dva dni a potom to bolo v pohode :) a to mi ich vyberali zaziva :D zajtra budu aspon pod narkozou tak som zvedava ako dlho ma to bude boliet....a tým, ktorí sa na to este len chystaju odkazujem, ze sa treba pripravit na hroznuuu bolest usi ....ale inak pohoda :) sice u kazdeho je to rozne ....a nemyslim si, ze ludia, ktorí nemaju mandle su castejsie chorí....moja mama nema mandle od 19-tich a je chora tak raz za 3-4 roky....

bublina

ani ja sa neviem rozhodnut ci dat mandle prec. ??? este robia vysetrenia... aj nazory lekarov sa roznia. bolievali ma klby, mam akne, byvam unavena, mavam suche stuhnute hrdlo- rano a vypluvam hlieny... ???

bublina

prosim vas, aky mate nazor na pripravky firmy energy? mate s nimi skusenosti? poznate ich? su spolahlive?
dakujem

beba1

ahojte.Mne vyberali mandle minuly piatok,,,bolo to v pohode uspali maa zobudila som sa a celkom sa mi dalo aj rozpravat ..na 3ti den som isla domov.musim pit vela vody a cajov velmi vela..neda sa mi jest a akonahle presiel 5ty den nastala ukrutna bolest.zacalo sa to odlupovat a strasne to boli.minuly vecer som to nemohla vydrzat taka bolest usi a hlavy to som nikdy nemaa a nikdy nechcem mat.uz nech sa to zahoji a bude dobre teda dufam.neprajem to nikomu ale ked uz sa to vybrat musi nech sa vybere a bude dobre potom... papa

demon

mne vyberali mandle predvceroma odporucam sakeamentsky to boli ale jento potrebne mna uz bolelo klby ako 40ku a tak isto som bola stale chora doktorka mi povedala ze moje mandle mali byt uz davno vonku

damian

dada, teraz je len na Tebe, ci dcerka mude mat mandle (sucast lymfatickeho systemu), alebo ju o mandle invazivna medicina oberie...Verim, ze sa spravne rozhodnes. Vela stastia! www.zdravie.sro.sk

damian

ROZNE ZAPALY, NADCHA, ZAPALY HRDLA, KASEL, ZAPALY MANDLI, PRIEDUSIEK…

Mandle su sucastou obranneho systemu lymfatickeho tkaniva. Kazda mandla obsahuje 200 milionov lymfocytov. Je dokazane, ze ludia, ktorym boli mandle odstranene maju znizenu odolnost voci akutnym infekcnym chorobam a su castejsie chori, ako ti, co mandle maju. Roky sa predpokladalo, ze vybratie mandli vedie pri ich castych zapaloch k odstraneniu problemov. Dnes sa uz mnohi lekari umudrili a uznali, ze odstranit tkanivo kde sa choroba len prejavuje, neznamena zabranit vstupu choroby do organizmu, najme, ak tym tkanivom je lymfaticka uzlina, ktora ma za ulohu organizmus branit. Profesor Richard Rapkin (New Jersey Medical School) tvrdi, ze jedinym rozumnym dovodom pre odstranenie mandli je rakovina a upchavanie dychacich ciest.

Prevencia u ludi nachylnych na zapal mandli a pre tych, co uz mandle nemaju a trpia castymi infekciami:

0)…Dva a pol litra nebublinkovej vody denne! (velmi dolezite!)
1)…Vit C complex alebo vit C Ester 1000mg 3 krat denne. (velmi dolezite!)
2)…Zinok 15 mg rano a vecer.
3)…Vit B complex (ako je napisane na letaciku)
4)…Vit E, 400 IU denne
5) …1 kavova lyzicka lanoveho oleja denne.
6)…7 g marhulovych jadierok denne.
7)…Mineraly (neviem, ake je dostat v lekarnach na SK).

Liecba ak uz su mandle zapalene:
1)…Kazde 2 hodiny 2 pohare nebublinkovej vody (velmi dolezite!)
2)…Vit C complex alebo lepsie vit C Ester 500 az 1000 mg KAZDE DVE HODINY (dolezite). Ak su zaludocne potiaze, davku znizit a postupne zvysit. Pri vit C Ester zaludocne potiaze nie su, lebo tento vit C je lahko vstrebatelny.
3)…Zinok 25mg denne pocas 4 dni.
4)…vit B6 100 mg denne.
5)…Caj Echinacea 3 krat denne (na povzbudenie imunity).
6)…NEPOUZIVAT TANTUM VERDE ANI INE TOXICKE KLOKTADLA OSLABUJUCE NERVY A IMUNITU!

Poznamka 1: Skutocne, odstranenim mandli sa pricina zapalov neodstrani a problem sa zvycajne prenesie na ine infekciam nachylne tkanivo. Teda, vela stastia v lieceni podstaty problemu – imunity!

Poznamka 2: POZOR, ine tekutiny ako voda nepatria do denneho pitneho rezimu!!!

damian

Dalsi pripad,kde je jasne dokazane, ze lekari, ktori by mali liecin, neliecia, ale nicia!!! Nemaju ponatia o tom, co robia...SMUTNE!

RNG

Periodicky pripominam, vyliecit, nie vyrezat.
A okrem syntetickych antibiotik su aj velmi ucinne prirodne antimikrobialne:GSE, oreganovy olej,
No a samozrejme doplnky selen, zinok a probiotika.