Krcne mandle......vybrali vám ich?

veronika

mne vyberali mandle ako 23 rocnej.mala som totiz tazke akne a kozna lekarka verila, ze mam fokalnu infekciu na mandle, po vseliakych vysetrenich/zubne../co boli negativne.poslala ma na krcne, tam mi objavili zlateho stafylok.po vytere z mandli.tak a preliecili, ale predsa s a pani doktorka rozhodla ma poslat na ORL kliniku .tam sa pani doktorka pozrela a zhodnotila hned, ze tie mandle musia ist von. ,zakrok nebolel, dali mi vycucat taku horku pastilku , ta mi umrtvila vsetko v ustach,a potom mi obstrekli mandle s lokal.anestetikom.ale to nebolelo.zakrok trval asi 40 minut.po zakroku som mala ale dost bolesti, ono sa to dalo utlmit analgrtikami, ale mna viac ako hrdlo/to bolelo ako velmi silna angina,spalene hrdlo/ma boleli usi a na to analgetika nezaberaju.tie usi mam od vtedy citlivejsie, hlavne v zime.ale nie kazdy ma zrejme taku reakciu, zavisi ako je to tkanivo mandle hlboko.,mne museli ist hlbsie apreto mi bolest vystrelovala do usi.inac mi potom z rozboru co posllai to tkanivo nasli velmi zriedkavu baktteriu, ktoru som musela chytit este ako male dieta v nemocnici, takze dobre ze isli mandle von.akne sa mi sice moc nezlepsilo, ale som rada, ze uz tu infekciu tam nemam, kedze zila v tej mandli.ale aj ja som uvazovala ci si ich mam dat vybrat, pocula som vseliakoe hrozy..ale nastastie mne nechybaju..

ejka40

Milé kačiatko,moje mandle museli ísť von pred 5 rokmi.Píšem museli, pretože už narobili v mojom organizme dosť neplechy.Začalo sa to častými hnis.angínami (už od detstva) a neskôr lekári nevylúčili,že mandle boli spúšťačom mojich terajších dosť vážnych zdrav.problémov. Keď sa pýtaš, či neľutujem, že mi ich vybrali tak určite nie a len ma mrzí, že mi ich nedali rodičia vybrať ešte v detstve. V každom prípade sa musíš poradiť s lekárom a iba ten ti po dôkladnom krčnom vyšetrení poradí, či je nutné ich vyberať. Prajem ti veľa zdravia.

heopta

Mne vybrali mandle asi ked som mala 8 rokov a vobec to nelutujem,aj ked ma castejsie boli hrdlo,je to asi lepsie...Zalezi podla priciny,preco ti ich vzberu.Mne ich vzbrali kvoli zvysenemu aslu v krvy a tak isto aj sestre,a uz to je v pohode.A ziadne dalsie problemy nemame.Drz sa.

jaja

Mne vybrali mandle ked som mala 9 rokov.Mala som chronický zápal mandlí,išla som z angíny do angíny.Od vtedy mám pokoj, je to už pekných pár ročkov.Občas na jar alebo na jesen mávam zapálené hrdlo,vacsinou to riešim domácimi liekmi.A takú angínu, aby som musela užívat antibiotiká mávam velmi zriedka.Aj synovi som dala vybrat mandle ako 17 ročnému.Mal ich hrozne velké,žiadne antibiotiká na preliečenie nezaberali a začal mávat časté angíny s vysokými teplotami.Tak to šlo von a odvtedy má už 4.rok pokoj.Porad sa ešte s nejakým odborníkom,mandle sú doležité, ale ak robia velku šarapatu treba ich radšej vybrat.Lebo potom to škodí na srdce, na obličky.

Alternativa

Mne ano, pred 100 rokmi :o), teda mala som 19 rokov. Priblizne v tom veku mi vybrali aj appendix a nic z toho mi zatial nechybalo :o)). Ci lutujem? Tak to som nikdy nezvazovala. Vybratim mandli mi zmizli problemy, k voli ktorym tie mandle isli von. Jasne, ze to rozhodol lekar, ci ano.