Krcne mandle......vybrali vám ich?

dada

Dcérka (10 rokov) má chronický čap na mandli, od mája vysoké ASLO. Po preliečení liekmi PENCLEN a antibiotikami Amoksiklav, jej, bohužiaľ, ASLO išlo ešte hore. Lekár povedal, že je nutné vybratie mandlí, aj keď zatiaľ navonok ju nič nebolí a cíti sa celkom fajn. Vzhľadom na jej vek jej to majú robiť pod narkózou. Má niekto skúsenosť s vyberaním krčných mandlí u dieťaťa v jej veku? Ako sa to znáša? Prosím, dajte vedieť. Ď.

amybeag

kloktat kazdu hodinu v 2dl vody rozpustenu 1 kav.lyzicku sody bicarbony./ Po zlepseni staci 3x denne . Zalkalizuje mandle, v alkalickom /zasaditom prostredi/ nema sancu prezit bakteria, bacil....

katarinka

Ahoj, ja som sa prave dozvedela, že mam streptokoka stále v hrdle, brali mi dva krat stery...a je tam aj po dvoch preliečeniach ATB. Teraz v sobotu som musela na pohotovosť, lebo mandle navrete ako balvan, žiletky v krku...strašné a mala som večer dôležitu akciu, tak som šla,nech mi aspom trochu ulavia - tam mi dali zas len ATB. Moja Dr. mi odporučala mandle vybrať....zajtra idem na krčne tak som zvedava čo mi povedia.
Co sa tyka vyrezania mandli, pokial je to nutne, tak na to pojdem, len som počula že najlepšie to robia v Nových Zámkoch, boli ste tam niekto?
Dufam, že ma objednaju až v decembri, teraz mam nejake dôležite terminy, musím komunikovať s klientmi...kolko po opreácii budem "nemožná" , kolko budem v nemocnic?

milco

ludia nedajte si vyberať tie mandla ako kôstky z čerešní,sú dôležitou súčasťou imunitného systému,problém s mandľami je problémom s imunitou, hľadajte aj iné riešenia,sú

alexx

ahoj kaciatko... mne tie mandle teraz v piatok vybrali... tiez ma najprv bolela len lava mandla... a potom mi zistili bacila.... ale uz by som si to nedala urobit... boli to riadne(ale az po operacii) a je to neprijemne.... neda sa nic jest a ani poriadne napít... keby to vim tak si to ´vybrat nedam....

solničqa

Takže, mne by mali mandle wyberať asi o mesiac, ak sa mi staw nezlepší. Som chorá každý mesiac...To znamemá raz do mesiaca som brala antibiotiká. teraz mi odporúčili wyberanie mandlí, no maám z toho straach :(

tina

mne tiez pred par dnami vybrali krcne mandle.sice to este stale boli, ale da sa to vydrzat.drzim palce tym ktorych to este len caka

zuzica

V pondelok som bola na operacii mandlii. citila som sa dobre. bola som v uspata, priebeh bol standardny, nekrvacala som. este vecer som sa vypytala domov. dalsie dni po operacii som znasala v pohode. kriza prisla na piaty den a trvala tri dni. tie bolesti boli hrozne a doslova som bola predopovana liekmi. take bolesti usi som veru este nezazila. na osmy den prisla ulava a verim, ako mi potvrdil moj lekar, uz sa to bude len zlepsovat...

bc. svetlana mullerová

Dobrý deň.
Prečítala som si niektoré Vaše príspevky. Veľmi rada by som Vám všetkým odporučila zakúpiť si knihu Dianetika - moderná veda o duševnom zdraví od autora L.Rona Hubbarda. V tejto knihe určite nájdete správne odpovede na Vaše otázky a terapiu ako sa zbaviť nežiadúcich ochorení.
Sama som bývalá pacientka, ktorej v detstve vyoperovali mandle. Dnes viem, že to bola vážna chyba a bola veľmi ľahko riešiteľa pomocou informácii od pána Hubbarda. Vďaka jeho informáciám dnes žijem život s väčším porozumením a bez alergií, ktoré som mala vyše 25 rokov, s ktorými si bežná medicína dodnes nedokáže poradiť.
Knihu si môžete zakúpiť na dobierku priamo u mňa, alebo prostredníctvom Dianetických centier, alebo knihkupectiev.
Moja adresa je Bc. Svetlana Mullerová, Jesenského 17, 036 01 Martin

aduska

Dobry den. chcem sa poradit moj otec ma problem stym, ze na krcnych mandlach sa mu objavuju neustale tak zvane CAPIKY aj ked sa odstrania tak sa objavia znova je to neustaly kolotoc. ale mozno by bolo vvsetko v poriadku keby sa mandle odstranili teda by isly von mno nemoze je tu velke ryziko lebo moj otec ma zlu zrazanlivost krvi tak je to velke riziko.PROSIM poradte aka liecba bi bola najlepsia v zhladom na spominane okolnosti.DAKUJEM VOPRED