Krcne mandle......vybrali vám ich?

zanazone

Mne vyberali mandle v utorok. Velmi som sa bala, ale mozem povedat, ze to nie je az take strasne, ako si to clovek predstavuje po precitani vsetkych prispevkov na internete :)
Vrelo odporucam Vojensku nemocnicu v BA - ORL, kde je vyborny personal, ani sa mi nechcelo ist domov. vsetci boli prijemni, zhovorcivi, pred zakrokom povzbudzovali a po nom utesovali :)
Robili mi to v celkom narkoze, odporucam. Uspali ma, vybrali a potom zobudili. Nemala som ziadne komplikacie.
Samozrejme, ta bolest po tom je neprijemna, stale to velmi boli a stipe a nemozem poriadne prehltnut, ale je to predsa otvorena rana, tak nemozem od toho nic ine cakat. A urcite to skoro prejde, tak sa povzbudzujem a cakam na ten den :) A prasok Flector je teraz ako moja droga, kazde 4 hodiny ho vypijem s repikovym cajom a da sa ta bolest tak pretrpiet lahsie...
Tym, ktori na to idu, drzim palce!

borovica

Mne vybrali krčné mandle keď som mala 26 rokov kvôli akne. Potom sa mi to upravilo a nemám žiadne problémy. Bolo to nepríjemné, ale dalo sa to vydržať, no odvtedy to robia už asi inak, čítam že už teraz aj uspia.

usiko

vsetci ti, co potrebujete vybrat krcne mandle...vyhladajte si nemocnicu, kde to robia v celkovej narkoze, zaspite a zobudite sa bez mandli, ziadne komplikacie...mne to robili v KE Saci je to tam standad. postup, neplatila som a isla by som hned znova....

RNG

Mandle nie su zdrojom zapalov. Oni nevytvaraju ziadne bakterie. Su len najcitlivejsie na nakazy, tam sa prejavia najprv.
Amputacia mandli je pozostatok stareho lekarstva-felciarstva, kde sa amputovalo vsetko, co bolo zapalene, lebo to neboli schopni vyliecit.
Kedze mandle boli prehlasene za nepotrebne lekarmi, ktori dosial neobjavili ich pravu funkciu, amputovanie pokracuje ako na pase.
Tak ako rutinne hysterektomie.
Ja im to ani nevycitam,robia predsa podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia...

titinka

Ahojte. Mne vybrali mandle v. r2004, pretože som mávala veľmi často hnisavé angíny a dosť vysoké aslo. Najprv som nechcela ísť na zákrok, lebo od malička mám panický strach z odberov krvi a injekcií, ale keď došlo leto 2004 a už som ledva prežívala tie hrozné teplá, pretože zápal bol už natolko vysoký, rozhodla som sa predsa len ísť na zákrok.A prebiehalo to asi takto: Najprv konzultácia s doktorom, ktorý ma mal operovať. vysvetlila som mu,že mi býva zle pri odberoch a aj odpadávam, aby vedel do čo ide. dohodli sme sa,že dostanem náladovku a o ostatné sa nemusím starať,že oni to už zvládnu. A samotná operácia prebiehala asi takto: Najprv som dostala cmúlacie cukríky, po ktorých som mala znecitlivené celé ústa a hrdlo, ďalej injekciu do ramena proti tvorbe slín a nakoniec náladovku. Na operačke som už ani neregistrovala, kedy mi pichli tie vraj bolestivé injekcie do mandlí. Rany mi skoro vôbec nekrvácali, pretože mi ich hneď vypalovali.Takže samotný zákrok nebol až taký strašný ako mi ho všetci opisovali, ale to je asi individuálne a veľmi veľa závisí aj od lekára. no a horšie je to po tom zákroku. Musísa spať v polosede,nesmie sa vraj zvracať, aby sa nenatrhli rany a celkovo to dosť bolí. Ja dnes neľutujem, že som si ich dala vybrať a cítim sa omnoho lepšie a už nebývam ani tak často chorá. Takže ak je to nutné tak von s nimi, lebo ak neplnia svoju funkciu a sú zdrojom neustálich zápalov môžu byť aj nebezpečné. A všetkým čo ste práve po operácii odporúčam piť repíkový čaj. Ten fakt hojí. Tak papa a hlavne odvahu a nebojte všetko sa dá prežiť.PS: Mna operovali na Antolskej, konkrétne pán MUDr. Siváček. Veľmi ludský a aj srandista a to je v takýchto situáciách veľmi dôležité.

mandlička

Ahojte, tak ja som 7 dní po vybratí mandlí. Mala som asi 4 mesiace vysokú sedimentáciu a ASLO žiadne antibiotiká nezaberali. Dostala som z dlhodobého zápalu v tele reumatické ťažkosti a 3 mesiace som bola bez menštruácie. Hrdlo ma bolelo nonstop. Mandle boli úplne nefunkčné, s čapmi. Preto mi zákrok odporučili ako jediné riešenie mojich problémov. Zákrok bol dosť nepríjemný, najmä na začiatku keď pichajú do krku tie injekcie na umŕtvenie(mala som lokálku). Doktorka mi to chcela spraviť šetrne a preto to nerobila s ostrými nástrojmi, ale s tupšími, takže to aj dlhšie trvalo( zhruba 30 minút), ale prežila som to a neľutujem, lebo sa mi to veľmi dobre hojí a nemám až také veľké bolesti. Jedinou komplikáciou bolo, že som večer po zákroku vracala a bolo mi zle, lebo som polkla veľa krvi. Inak som si v nemocnici pospala 4 dni, mala som trocha zvýšené teploty ale inak sa to dalo prežiť. Kto sa chystá, nech sa nebojí, ale zaobstarajte si prášky FLECTOR, mne to úžasne zaberá na bolesť a nič iné tak dobre nezaberá. Teraz mi odchádza ten biely povlak, ale snažím sa čo najviac piť a jesť,lebo čím menej jete a pijete tým viac to bolí a pomalšie sa hojí...tak veľa šťastia !!!

kikusab458

mne vyberali mandle. vobec to nelutujem lebo som mala vysoke aslo a opuchala mi tvar teraz som fit. a ked vam to vyberaju vobec to neboli a trva to 3 minuty

dusan

caute akurat som prisiel z nemocnice vyberali my mandle lokalne pekne som sedel na stolicke mal som zasteru ako mesiar mal som toza sebou za 10 minut a siel som na izbu vobec to nebolelo ani som nevedel kedy ich vybrali ale ten blby pocit ked som videl vsetky tie nastroje brrr ked prestali ucinkovat pripravky bolo to dos blbe pokial som lezal a neprelikal bolo to dobre ale tie slini sa stale robili a bolo ich treba but viplut alebo prehltnut a to bolelo ale dostaval som kazde 4 hod kvapky a bolest bola mala a dnes som uz aj ziedol celu polievku a krupicnu kasu tak dufam ze to bude len lepsie

lorelai

tie mandle su u kazdeho ine....ja som po operacii 3 den a je mi celkom v pohode...nemam ani horucky, ani bolesti, ani antibiotika neberiem ....proste nic. A ani ta bolest nie je az taka hrozna, iba ked prehltam tak to dost boli...nooo a dost blbo sa mi rozprava lebo mam pocit ako keby mi nieco zavadzalo v hrdle. Ako vravim u kazdeho je to ine, jeden chlapec ktory tam bol so mnou este v ten den ked ho operovali vecer pozeral telku a rozpraval akoby nic....netreba sa toho bat, urcite su aj horsie operacie ako je tato...a pri narkoze ani neviete kedy vam tie mandle vybrali :)

zofiiaa

ja som po lokalke 5 deň. bolesti su stale, beriem aj antibiotika, kazde 4hodiny paralen. je zaujimave, co som sa tu docitala,vsade radia inak, napriklad, nam zakazali ibalgin ale len paralen, zmrzlinu nam davali hned na druhy den, musim vela jest, aby mi ten povlak odisiel, takze nechudnem ale priberam. mala som horucky a odtoho mam herpes, takze to je este horsie. teploty su stale, ale len 37. poviem vam, nikdy v zivote by som uz nesla, ale mala som problemy, uvidim ako sa to zmeni, mala som problemy s oblickami, tek sa tesim. aj tak sa stale bojim krvacania pretoze stale kaslem, mam nejaky drazdivy kasel, neda sa a popri tom ma aj napina. Co sa týka nemocnice, lokalka je vraj ovela lepsia ako celkova, ale pri mojej skusenosti, ked sa nepodarilo umrtvit 3ma injekciami lavu mandlu... no robili mi to zaziva. nepredstavitelna bolest. teraz to este stipe, boli, rozpravat sa v celku da, len tie sliny su strasne huste... drzte sa vsetci....