Krcne mandle......vybrali vám ich?

dadka

awojte. mne vybrali mandle priblizne pred mesiacom. este pred operaciou som tu chodila casto a citala si vase rady a skusenosti. prekonala som to a som rada. uz je vsetko v poriadku. uz ma nic neboli. no chcem sa opytat ze ci mozem mat este take male opuchnute miesto na mieste kde bola kedysi mandla. lebo nieco tam mam. neviem co to je. je to ako maly vybezok s bielym povlakom. ak niekto vie pomoct pomozte. dakujem pekne :)) A pozdravujem tych co to vsetko este len caka. no je to bolestive ale da sa to zniest, vsetko prejde :)) vsetko zvladnete

lucrecia

Ahojte. Ja som tiež mávala od malička časté angíny a až teraz v 19-tke sa doktori rozhodli, že mi ich vyberú. 19.7.07 bol ten osudný deň. Vyberali mi ich v lokálnej anestéze, takže som to cítila,ale nebolelo to veľmi. Ale po operácii to bolí strašne. Po prepustení domov všetko prebiehalo v poriadku, jedla som len kašovitú stravu, kloktala repíkom, jedla zmrlinu,ale na 6 deň mi aj napriek tomu, že som všetko dodržiavala začala pravá časť hrdla veľmi krvácať, tak som sa musela vrátiť do nemocnice, kde mi krvácanie zastavili, toto zastavovanie bolelo viac ako celá operácia.
Aj po viac ako týždni to veľmi bolí a neviem poriadne jesť. Ešte, že nejaký múdry človek vynašiel analegetiká (lieky od bolesti), bo bez nich by som bola
stratená.
Ale ak by ste náhodou niekto vedel o nejakom spôsobe ako urýchliť liečenie a stlmiť bolesť inak ako tabletkami budem rada ak sa ozve.ďakujem :-))

beast88

cawte......vy tu vacsinou pisete o bolestiach.....take vobec nemam, no ja mavam skor problem so zapachom, a vykasliavam take biele az zlte zapachajuce gucky a mavam v hrdle strasny pocit sucha..... takze hovorime o inom druhu streptokoka?? lebo vysledky na nho som mal pozitivne.....a mohol sa tam dostat aj prostrednictvom hrizenia nechtov, vsak?

mimkax

Je jasné,že chlapi neznášajú bolesť,neradi sú,keď ich niečo bolí...Bola som asi jediná,ktorá z op. miestnosti odchádzala s úsmevom a poďakovala sa doktorke.Aj keď to bolelo..Bola šokovaná. :-) Viem,že to muselo byť a aké som mala problémy predtým... Sa Ti to zahojí a bolesť prejde...

atko

Aj mne pred týždňom vyberali krčné mandle a trpím ako hovado. Zo začiatku to bolo celkom dobre, aj jesť som mohol a teraz je to horšie. nič nejem,iba chudnem.schudol som už 4 kg.ked jem , tak to strašne reže. mám teplotu. keby som vedel,že je to takáto bolesť, tak si to ani nedám vybrať.

mimkax

Ak je indikácia na tonzilektómiu (vybratie krčných mandlí) zámerná a nevýhnutná, niet nad čím špekulovať...Už sa to nerobí ako voľakedy-preventívne,ako na bežiacom páse,ale musí byť dôvod...
Na zápal pomože slez nebadaný..pitie čaju z neho

RNG

Jajka, ber pro prvych priznakoch oreganovy olej 3x 300 mg. Tvoje prve priznaky bez mandli su totiz oneskorene, az ked mas napadnute priedusky. Nezavahaj ani hodinu, bakterie sa rozmnozuju rychlo, ked je telo nepripravene zapalom mandiel.

jajka

Ahojte. Krcne mandle mi vybrali ked som mala 10 rokov. Mala som caste anginy, streptokoka, vybrala som mnozstvo antibiotik a nic. Pri operacii som mala len lokalne umrtvenie. Nebolo to nic strasne a vobec to nebolelo. Po operacii to bolo uz horsie strasne ma bolelo hrdlo aj usi a jedla som len kasovitu stravu. Na bolesti zabrali bezne dostupne analgetika (lieky od bolesti) a 3 tyzdne po operacii som uz sportovala. Po vybrati mandli som bola rok uplne bez problemov vobec som nebola chora. Ale v juni sa u mna objavila silna alergia a dostala som zapal pluc. Po vybrati mandli uz nemavam anginy ale rovno zapal hrtana alebo priedusiek. V zime som ochorela na zapal priedusiek a zistili mi astmu. Ci za to vsetko moze vybratie mandli neviem mozno s casti. Ale poznam aj takych ludi ktorym vybratie krcnych mandli pomohlo a vyliecilo sa im akne, zmyzli zaludocne problemy... Kazdy je individuum a kazdemu pomoze nieco ine, ale ak je nutne odstranit mandle je dobre ak sa odstrania lebo hnisave mandle mozu sposobovat ochorenia srdca, obliciek, zaludka, reumu...

Ivka 1

Harmanček podporuje zápal,lepší je repík alebo kloktať odvarom zo šalvie.
Eešte lepšie je kloktať vodou s propolisovou tinktúrou.