Sjogrenov syndrom

chruminka

ahoj Joni, cely vikend som len spala lebo som bola velmi unavena a vedela som ze konecne mozem. Mala som toho strasne vela a psychika tiez nepomahala. Ale uz je to za mnou, a mozem sa trochu zrelaxovat.
Kedy mas vlastne ten termin v NURCHU? Zeby sme sa mohli stretnut.

joni_

ahoj chruminka a ako sa inak dari? doplnky pomahaju a uz sa pomaly chystas na babo alebo si este nechavas cas? kedy ides ty do NURCH?
s tym ockovanim som citala, ze vraj ludia s autoimunitnymi chorobami sa maju ockovat, lebo ich imunita nema dost protilatok napr. proti chripke, ale moja reumoska mi nic take nahovorila, tak neviem ci je to pravda. Moj otec sa dal parkrat zaockovat a vzdy potom chripku dostal :) takze ja to ani neskusam
dnes ma zas boli krk pod celustou a boli ma aj hrdlo, hrdlo mam v poslednom case akosi permanentne podrazdene, musim zase vytiahnut septofort, ten mi zatial vzdy pomohol od zapaleneho hrdla, a stale som velmi uanvena, uz ma to niekedy nebavi, uz aby bola ta robota lepsia a tiez si kupim nejake doplnky

chruminka

doktorka Tuchynova je uzasna, mas stastie ze ides k nej.
Ja sa nedavam ockovat, kedysi ano a byvala som z toho vzdy chora.

joni_

chruminka ty sa davas ockovat proti chripke? ja som sa este nikdy v zivote nedala ockovat a uz par rokov som ani chripku nemala, teda taku klasicku ked si odmyslim zapaly hrdla a zvysene teploty sposobene Sjogrenom. Ani tento rok som sa nedavala zatial ockovat...

joni_

no rentgen mi nerobili, len biopsiu, sak sa spytam v NURCH, este satle ziju dobri ludia, v NURCH som bola dnes milo prekvapena. Napisala som im mail, ze aky sa mi stal problem. Vravim si, ved skusim. A oni mi hned dnes zatelefonovali aj poradili ako to riesit. Tkaze mam termin na zaciatku decembra :)) som stastna a vdacna sestrickam aj doktorke Tuchynovej

chruminka

Joni, hm rozmyslam nad tym, ale podla toho kde ta to presne boli, a tusim by sa rentgenom mala skusit priechodnost, na zaciatku mi nieco take tusim hovorili. Ja mavam z toho neprijemne citlive zuby.

joni_

tie huste sliny to poznam, aj ja to mavam a niekedy aj taka neprijemna zla chut v ustach, a bolieva ma pod celustou, niekedy len tam a niekedy aj dolne zuby, hrdlo a ucho, myslis ze je to zo slinnej zlazy? alebo ze by uzliny?? mavam to uz davno, este skor ako mi nasli Sjs som to mavala a vzdy som myslela ze su to uzliny.

chruminka

Joni, ked chcem vediet len moju sedimentaciu tak na mna doktorka skaredo pozera, alebo ked som jej povedala ze beriem nieco ine a ze som zvedava na vysledky tak to skoro zavrela do trezoru a hned kricala ze to nepomohlo.
Na sucho v krku sa zatial nebudim, ale mam akoby take huste sliny a tazsie sa mi prehlta.