Sjogrenov syndrom

chruminka

Malika, prednison je svinstvo, tie vedlajsie ucinky co si spomenula su malickost, skutocny problem je ze nici ladviny. Existuju nahrazky prirodne, precitaj si co odporuca RNG. Podla toho naco ti ho doktorka chce predpisat. Ja ho mam uzivat uz cez 10 rokov kvoli vysokej sedimentacii a podla toho uzivam doplnky.

joni_

ahoj malika, s Prednisonom nemam skusenosti. Moc sa v tom nevyznam, ale myslim ze by mohli byt aj ine moznosti. Ja osobne beriem Methotrexat a Medrol. Na Medrole je tiez pisane, ze to obsahuje methylpredisolonum, neviem ci je to to iste ako Prednison? Ja zatial beriem Medrol 2mg denne, uz asi od jula a nemam s tym problem. Nepozorujem ziadne vedlajsie ucinky, akurat mi bolo chvilu zle na zaludok ale to sa upravilo.
Ono asi zavisi ake budes mat vysledky z krvi, o ake ochorenie presne sa jedna. Radsej si pockaj na vysledky z Piestan.
Myslim, ze tu bola na fore aj tema o Prednisone, skus pozriet tam.

malika

Ahojte dievcata,este stale mi neprisla z Piestan sprava, vcera som bola na reumat., diktorka chce pockat na tu spravu az potom zacat nieco riesit,ale spomenula prednison,co ja nechcem brat.Mate s prednisonom skusenosti? Ja nechcem byt napuchnuta a tucna s mesiacikovitou tvarou,nehovoriac o tom ze je to hormon a my sme mali v rodine umrtie na rakovinu.Takze sa tomu chcem vyhnut.To mi nemoze dat miesto toho nieco ine?

chruminka

Joni, dakujem za info o babetku.
Nemavala som vyslovene ze svalovicu, ale bolelo ma to natahovanie svalov, lebo je vsetko poskracovane, ale bola to taka dobra bolest, netrvala dlho. A teraz je take pocasie ze sme viac ubolene a aj unavene, ja som opat zacala uzivat bosweliu a nemam take opuchy a bolesti, a mala som velmi narocny vikend uz od stvrtku a zvladla sopm to pomerne fajn, len dnes som sa nevladala ani postavit, ale musela som, ked pridem domov tak odpadnem do postele.
A mavam takto cez zimu suchu kozu na stehnach a pleciach a svrbi to, tiez som to nemavala, som leniva sa kremovat ale ma to prinuti, a oci mam omoc suchsie, a dokonca aj v ustach mam suchsie ako obvykle, to je to vykurovanie, ale ruky mam aj tak studene. Obcas nosim rukavice aj doma. S nosom prave teraz problem nemam, ale poznam velmi doverne to neprijemne stipanie.

joni_

chruminka ako si zacinala s Pilatesom, mala si na zaciatku bolesti? ja som zatial bola v pohode, ale odkedy som pridala dalsi cvik sa objavili dost neprijemne bolesti v zapastiach a prstoch a v krizoch. Neviem ci su to len poskracovane svaly a slachy a postupne to rozhybem, alebo mam radsej tento cvik zo zostavy vynechat?
mozno je nieco aj pocasim, posledne dni ma zas boli huba, ta jazva po biopsii slinnej zlazy, au....
a mam dost citlivu kozu v poslednej dobe, to som tiez nemavala, svetre co som vzdy rada nosila ma hryzu na kozu, aj s ponozkami je problem... rozmyslam ci to nie je aj zaciatkom zimy, studene sichrave pocasie, kurenie v byte, suchy vzduch... aj v nose ma viac pali a stipe. Mavas aj ty taketo problemy cez zimu, pri vykurovacej sezone? Aj ruky mi mrznu, ale na to som uz zvyknuta, aj pri pomaly plus 10 nosim teraz rukavice :)

joni_

ahoj, dnes som uz konecne po tyzdni robila zase len 4 hodiny, citim ze uz musim brzdit lebo to zle skonci, tiez som hotova uz okolo piatej siestej vecer...
babo nemam, takze neviem, len co som citala, ze to za istych okolnosti moze byt vsetko OK :) tusim sa vtedy nesmu brat urcite lieky, ja by som musela napr. vysadit Methotrexat, a tiez by asi nemali byt vysoke hodnoty autoprorilatok aby neskodili babu, ale to fakt neviem isto, najlepsie sa popytat u doktorov. Mna trochu odrazda este aj CFS, lebo aj to moze babu uskodit alebo dokonca byt dedicne, aspom som tak citala, doktorov som sa zatial nepytala...

chruminka

Joni ani ja nerobim drepy, to len ked sa po povalo zohnem, alebo ked sa chcem na nieco nizsie pozriet a ze kvoli tomu idem do drepu. Vcera som bola tak unavena ze som si isla lahnut uz o 18tej. uplne ta chapem.