Sjogrenov syndrom

joni_

ja cez den tiez vela pijem, zujem zuvacky alebo cmulam SSt tabletky, tie su tiez fajn aj cenovo pristupne a pomahaju, najhorsie je to v noci, vtedy clovek vlastne prestane prehltat a za chvilu ma sucho v krku

joni_

je to zacarovany kruh ako hovoris, hlavne tie peniaze, aj by som chcela nakupit rozne doplnky a uzivat nech sa z toho dostanem, ale nezvladam poriadne pracu, takze nie su financie, takze nie su doplnky a tak dokola... snazim sa v praci makat co to da, aby som co najviac zarobila, lenze potom mi je zas zle a potrebujem volno a peniaze su tam, sak to poznas
aj ja som uz pochopila, ze lekari mi velmi nepomozu, len som aspom chcela vediet moje vysledky z krvi a pripadne potom sa zamerat na to kde mam problem, a havne som chcela vediet ci vobec ma zmysel ze uzivam tak tazke lieky, ci si zbytocne neublizujem

chruminka

Joni, dakujem,ja som si prave kupila obycajnu biotene pastu 75ml za 5,99 pounds. Mala som nazbierane body na zakaznickej karte tak som to kupila za ne. Nabuduce to kupim tu, a na tu cudnu chut som si uz aj zvykla, dokonca je mi prijemne ze ked si umyjem zuby tak mozem potom jest lebo mi mentol nedeformuje chut. Ale vyskusam tu matovu. Ustna voda mi stoji v kupelni, asi sa budem musiet prinutit. Ja skor pijem viac vody ked mam sucho v ustach.

chruminka

Joni, to su veci ktore ked nezazijes tak neuveris, najprv som lekarom verila, ved su to lekari a postaraju sa o mna, ale kdeze, zacala som citat letaky a zbierat informacie, ked sa o seba nepostaram ja tak nikto. Preto sa ti mozno moze niekedy zdat ze prehnane uprednostnujem doplnky.
A vsetko je to zacarovany kruh, makam aby som mala na lieky, dopujem sa liekmi ale som stale vycerpanejsia, a potrebujem viac liekov, a tak makam viac aby som viac zarobila, a stale dookola.

joni_

ozaj este som ti chcela napisat, ze ta zubna pasta Biotene gelova matova je dobra :) chutovo fajn, raz som skusila tu obycajnu a... no dakujem, radsej tuto matovu :) a celkom sa oplati, je to balenie 126g za asi 175 Sk a ked to pouzivam len ja sama tak dlho vydrzi, uz mam tu jednu tubu treti mesiac, na kefku staci dat celkom male mnozstvo, za tu cenu sa to oplati. Ustna voda je uz drahsia, ale odkedy ju pouzivam, tak mam to sucho v ustach mensie, aspom sa mi zda, neotravuje ma to tak, akurat vzadu v hrdle mam stale sucho a palenie, hlavne vecer a v noci. ALe citala som, ze ta ustna voda by sa mohla aj prehltnut, aby pomohla aj v hrdle, este som to neskusala.

joni_

vies ani ma nenapadlo si to overovat, minule som na predvolanie cakala tiez asi 5-6 tyzdnov, tak som bola v klude ze je to OK, a teraz zistim ze mam stratene dva mesiace :( zajtra rano tam budem volat ci to isto poslali, nech uz si mylsia o mne co chcu

chruminka

Joni, to bude dobre, su to necitlivy hnupovia, ja mavam to iste, nikomu na tom nezalezi ze ty beries take silne a s vedlajsimi ucinkami tabletky. Musis si to ustriehnut aj sama, ale potom ked sa clovek pyta tak pozeraju na cloveka co otravuje. A stale dookola, to chce niekedy boxovacie vrece alebo sa az rozplakat od bezmocnosti.

joni_

Ahojte, no do NURCH sa tak skoro nedostanem :(( na konci spetembra ma objednavala moja reumatologicka a kazala mi cakat na predvolanie a na vysledky, lebo kym nebudem mat vysledky z krvi, tak nechce nijako hybat s liecbou. Po dvoch mesiacoch predvolanie nikde, tak som dnes zasla k mojej reumoske a zistila som, ze ona tu ziadost neposlala! Vraj hned dnes ju vypise! Hmm, koniec novembra, ide december, sviatky, dobvolenky, takze do NURCH sa dostanem mozno niekedy v januari a mozno vo februari budem mat vysledky a nejake vyjadrenie k liecbe. Doktorka sa aspom tvarila vazne a nemala ziadne poznamky. Ale setricka ma nasr... s usmevom od ucha k uchu mi vravi, akoby sa nic nestalo, ze sak kazdy sa moze pomylit. Keby radsej povedala ze ich to mrzi, urobila by lepsie. Asi nema predstavu co to pre mna znamena, lieky uzivat musim ale vobec neviem ci mam spravnu davku, ci mam vobec spravne lieky a ci zaberaju. Sak nevadi, ked si liecbu predlzim o dalsie dva tri mesiace... ale ved to nie su lentilky, to je chemoterapia.... taka som nasr... do placu mi je

Mirka912

Ahojte dievčata, akurat ležim v NURCH, nasadili mi prednison ktory som pred rokom odmietla brat... som ale SLE nie SNS. Tiez mam zapchu, boli ma ľavobok... ale nejako to zvladnem. co sa tyka prednisonu, ja nie som moc nadšena, ale nebolo na vyber - akutny stav... ale ja sa ho zbavim tak ze vyzdraviem, homeopatiu budem brat nadalej aj popri prednisone, urcite mi ho skoro vysadia jednoduchoto viem. co sa tyka ucinkov prednisonu - vaha a tváricka - ja mam trosku tvaricku v licach plnsiu, ale iba niekedy. a váha? tá je LEN na človeku či podlahne nutkavemu hladu ktory prednison vyvolava. ja som dostala velmi vysoku davku 40 mg a respektujem dobre stravovacie navyky, isla som s vahou dolu. akurat sa mi odstrelilo to travenie musim nejake bilinky najst zas :))) dievcata nebojte sa, vsetko sa da riesit, len treba mat odvahu, krídla, a skutocne skutocne chciet...