Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

canady

chcela by som sa opytat, aky druh vit. C alebo znacka je dobra na trhu v Amerike. Som v CA. dok. Kupujem si Swiss chewable 500mg a jem denne asi 4 tab., resp. cmulam...dik

linduska

damian dakujem
a bola by som zabudla, esteze to tu niekto spomenul :)
kedze som otehotnela na zimu,zacala som teda uzivat aj zinok preventivne-pravidelne denne ktomu vit. C
snazim sa brat pravidelne denne vzdy aspon 25 mg zinku uz vyse 2 mesiacov. okrem C vitaminu.
prosim ta, vies i ktomu povedat ci to nieje vela tych 25 mg Zn a ci to buducemu plodu neskodi?
co povies

honey

chcem sa spýtať, ráno som sa zobudila s miernou bolesťou hlavy, skrabalo ma v hrdle a začala som viac smrkať, chcela som si kúpiť v lekárni vitamín c, lekárnička mi dala Cetebe Immunity plus, vitamin C a zinok, na krabičke je písané že obsahuje 300 mg vitaminu c a 5 mg zinku, je to dost? ako casto by som to mala brat, lebo odporucana davka pise 1 tabletu denne, nie je to malo?? dakujem za odpoved

damian

Babo, samozrejme. Akekolvek pochybnosti alebo klamstva lekarov o tom, ze netreba a ze je to zle, nie su na mieste. Fakty, ktore predniesol Linus Pauling v 70-90 rokoch, neboli NIKYM vyvratene a spochybnene, len potvrdene, a zial nepublikovane, utajovane pred verejnostou z dovodov korporacnych zaujmov farmaceutickych spolocnosti.

martin82

Ja mam otazku, ziadna forma vitaminu C nesposobuje oblickove kamene ako je to prezentovane v medicine? Predpokladam ze ta moja forma je OK, ale aj tak, ak ano, kamene sa objavia zo zaciatku na jednej a potom na druhej, alebo hned na oboch?:-)