Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

jarica21

Nie nie a super je to, že vitamín C môžu už malé detičky, už keď majú pár mesiacov tak je možné im ho dávať, ale samozrejme po dohode s doktorom.

perla

Amoremioo vitamin C sa moze brat dlhodobo v tom nevidim ziadny problem. Predsa len choroba moze cihat kedykolvek pocas roka, preto je najlepsie davat ho cely rok :)

Amoremioo

Nevedela som, ze je to takto, uplne som myslela, ze je to inak, ze nejako podla vahy a tak, tak dakujem, ze si mi k tomu viacej napisala. A mozu sa tie kvapky brat akoze dlhodobo?

jarica21

Amoremioo áno od veku, posielam ti fotku aj ako je to dávkovanie na krabičke uvedené. Ja sa tým riadim, prípadne keď sú deti menšie a chce mať človek istotu, tak nič nestratíme s tým, že si dáme poradiť od dr.

Amoremioo

Tak je to o veku dietata hej? Myslela som ze ci to nie je o tom kolko deti vazia ze ja neviem na 1kg nejake mnozstvo ze by sa to prepocitavalo, ale uz aspon budem vediet.
Ty ako dlho davas ce vitamin?? Fd uz dlho to beries?

jarica21

Amoremioo záleží od toho koľko rokov má dieťatko. Kvapky, ktoré ja dávam, tak tie sa od troch do šiestich rokov dávkujú po 15 kvapiek a od šesť zase 20 a keď je dieťa menšie, tak treba sa o dávkovaní pozhovárať s lekárom.

jarica21

Dadusdus nemôže byť na škodu, vitamíny telu prospievajú a céčko je dobré nielen ako prevencia ale napríklad aj keď už problémy prepuknú, keď príde nejaká nádcha, tak dostatok tohto vitamínu je cesta k úspechu ;)

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.