Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

alicia

no RNG,ty a damian patríte medzi tie výnimky chlapov ktorí o svoje zdravie dbajú. Ale je veľa takých chlapov čo nemajú čas si dať aspoň zmerať krvný tlak a cholesterol. Takže zdravie mužov je ozaj často v rukách žien. Ženy sa k svojmu zdraviu stavajú zodpovednejšie aspoň si myslím,hihi.

RNG

alicia, muzi maju rychlejsi metabolizmus, tj sa im telo rychlejsie "odiera" a to robi pri inac rovnakom zatazeni organizmu rozdiel 4 az 5 rokov zivota.
Takze si nas chrante, zeny, my sme naozaj to chulostivejsie pokolenie, aj je nas menej aj sa kratsie dozijeme, nech robime co chceme, hahaha

alicia

Zvláštne, podľa jedného výskumu pravidelná konzumácia vitamínu C predlžuje život ženy o 1 rok, ale u mužov až o 6 rokov. Možno muži sa preto dožívajú menej rokov ako ženy, lebo užívajú menej vitamínu C, ktorý vplýva aj na kardiovaskulárny systém. Vitamín C je dôležitý na udržanie zdravých tepien a srdcového svalu. Ženy podľa mňa viacej počas života konzumujú ovocie a tým aj vitamín C.

damian

RNG, nikdy nie je neskoro Este si mozes par dlhych rokov pridat na zivote, ak mozno zvysis vi C na minimalne 10 g denne a vylucis nieco zo stravy. Ja by som isiel podla -odkaz odstránený-

RNG

oprava, papaja.
A zabudol som spomenut obhryzanie kosti a jedenie pravidelne avokada, prve na slachy a klby, druhe na klbovy maz

RNG

Ja som dostal cukrovku ako nasledok diety schvalenej lekarmi, tj
"malo masa a skodlivych zivocisnych tukov, hodne zdravych rastlinnych olejov a masiel spolu s dietou bohatou na sacharidy a ovocie." A chemicke lieky v pripade chorob.

Nuz kedze rady lekarov ma doviedli k zlemu stavu, snazil som sa najst zo zufalosti nieco ine a vtedy som objavil malu skupinu lekarov, vyskumnikov, ktori mali uplne iny pristup.
Dnes je moja strava plna zelenin. cast surova, masa, ryb,orechov, hub , ovocia, hlavne tych ktorew su bohate na enzymi a antioxidanty, tj ananas, apapja, cucoriedky, maliny, cernice, granatove jablka, ceresne, Goji, ribezle( nesladena stava z ciernych)
Proti cukrovke a jej nasledkom pouzivam doplnky na znizenie hladiny cukru v krvi, regeneraciu pankreasu a pecene a zabranenie nasledkov cukrovky na telo(zrak, periferalna neuropatia, hojivost ran)
Odkedy som objavil rozne antimikrobialne doplnky, nepouzivam uz ziadne lieky na choroby(sezonne)a som zdravsi, ako kedykolvek predtym(od mala som bol mimoriadne nachylny na plucne infekcie).
A tie tzv "megadavky" vitaminu C a E su zakladom mojej odolnosti a regeneracie tela. Skoda, ze som to nepraktizoval od mala, dnes by som bol na tom ovela lepsie.
Ale aj tak na stareho sediveho pana som dost pohyblivy(vybojoval som boj s koxatrozou a kolenami) a veru ma nezmari ani 6- 8 hodinovy vylet pesi po horach(tym myslim chodzu do kopca a z kopca az do nadmorskych vysiek 3000 metrov v Kanadskych Skalistych horach v Banffe.
A moj normalny pracovny tyzden(7 dni do tyzdna) ma vyse 60 hodin a pri tom este aj sem pisem, co budem pomaly musiet koncit, lebo som to robil na ukor cvicenia a prechadzok, co je pre cukrovkarov zivotne dolezite.

damian

Priroda, tu neide o to, ci a kolko doplnkov RNG konzumuje. Tu ide o to, aby sa ludia spamatali a odklonili sa od nebezpecnej ortodoxnej mediciny, kvoli ktorej ludia coraz viac choreju, kedze namiesto liecenia a ucenia, pacientov zneuziva na miliardove zisky v prospech farmac. gigantov.