Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

oli

Pre canady. Uz vela rokov uzivam Absorbent-C z firmy FLP. Sidlo ma v Texase-Dalase a je to 60 mg. vitaminu C naviazaneho na ovsene otruby. Je to vlastne provitamin, ktory sa uvolnuje postupne a zdravemu cloveku uplne staci 1 cmulacia tabletka. Pri chorobe alebo v tehotenstve pridame na 300 mg. Ak mas zaujem o dalsie info, pis na mail.

damian

Uplne bezpecna davka je do 100 mg denne, ale napriklad pri makularnej degeneracii sa pouzivali davky az 600 mg denne. Vtedy ale treba doplnat zelezo a med.

Ortodoxnej medicine stale staci 15 mg denne, co nie je dost.

linduska

damian a nevies teda presne ake moze byt pravidelne denne davkovanie Zinku?teda pre zeny v jednotlivych etapach tehotenstva.
Alebo to zalezi aj od vahy cloveka?

damian

Honey, rob to, co pisala Pietra.

Sranda je, ze na vsetkych krabickach, ci su to tablety 65mg, 300mg, 500mg, alebo 1000mg, pisu, ze sa ma len 1 tableta denne. Je zrejme, ze ani oni sami nevedia, co odporucat. Dovod je taky, ze vsetky krabicky uvadzaju nepravdu.