Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

alicia

mona22 a máš nejaký zdravotný problém keď silou mocou chceš užívať vitamíny a doplnky? Ak sa cítiš zdravá nie je dôvod. Aké funkcie tela chceš zlepšiť?

mona22

cecko, ake je najlepsie? nedavno som uzivala b-komplex forte, no chcela by som s nim pokracovat, uzivala som aj polroka probiotika..

Mimi323

Základné doplnky som vymenovala nižšie. Zinok 50mg,
Selen,
probiotika (večer najlepšie s ovocím (jablkom))- toto by mal brať každý (citujem RNG :)
Vit, C 3000mg denne,
vit. E,
omega 2 a 6 esencialne mastne kyseliny (ako písal Damian)

damian

Mona, neda sa brat len jedna tabletka, kedze v ziadnej "komplex" tablete nie su dostatocne davky vit C (3 g denne). A aj inych komponentov su zvycajne zanedbatelne.

Mimi, este chybaju omega 2 a 6 esencialne mastne kyseliny. Mozes uzivat ryby olej alebo lanovy, alebo kapsule Omega3 Omega6.

kalika

Presne tak.Viem to od pana RNG,ktory tiez vravel,ze je ovela lepsie a ucinnejsie brat solo vitaminy a mineraly, nie obsiahnute v 1 tablete.Uz raz bezala na toto tema a tak nam tam poradilo viacero ludi,ktori sa v tom vyznaju.Takze radsej solo.

Mimi323

No je toho dosť, niekedy nestihnem zobrať všetko. Ja musím brať po jednej tabletke, lebo keď si dám viac, tak ma napína :D