Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

canady

chcela by som sa opytat, aky druh vit. C alebo znacka je dobra na trhu v Amerike. Som v CA. dok. Kupujem si Swiss chewable 500mg a jem denne asi 4 tab., resp. cmulam...dik

linduska

damian dakujem
a bola by som zabudla, esteze to tu niekto spomenul :)
kedze som otehotnela na zimu,zacala som teda uzivat aj zinok preventivne-pravidelne denne ktomu vit. C
snazim sa brat pravidelne denne vzdy aspon 25 mg zinku uz vyse 2 mesiacov. okrem C vitaminu.
prosim ta, vies i ktomu povedat ci to nieje vela tych 25 mg Zn a ci to buducemu plodu neskodi?
co povies

honey

chcem sa spýtať, ráno som sa zobudila s miernou bolesťou hlavy, skrabalo ma v hrdle a začala som viac smrkať, chcela som si kúpiť v lekárni vitamín c, lekárnička mi dala Cetebe Immunity plus, vitamin C a zinok, na krabičke je písané že obsahuje 300 mg vitaminu c a 5 mg zinku, je to dost? ako casto by som to mala brat, lebo odporucana davka pise 1 tabletu denne, nie je to malo?? dakujem za odpoved

damian

Babo, samozrejme. Akekolvek pochybnosti alebo klamstva lekarov o tom, ze netreba a ze je to zle, nie su na mieste. Fakty, ktore predniesol Linus Pauling v 70-90 rokoch, neboli NIKYM vyvratene a spochybnene, len potvrdene, a zial nepublikovane, utajovane pred verejnostou z dovodov korporacnych zaujmov farmaceutickych spolocnosti.

martin82

Ja mam otazku, ziadna forma vitaminu C nesposobuje oblickove kamene ako je to prezentovane v medicine? Predpokladam ze ta moja forma je OK, ale aj tak, ak ano, kamene sa objavia zo zaciatku na jednej a potom na druhej, alebo hned na oboch?:-)

damian

Dr. F. R. Klenner, M.D. podaval 300 tehotnym zenam vysoke davky vit C a nezaznamenal ZIADNE komplikacie pocas tehotnosti alebo porodu. Zdroj: (Irwin Stone, The Healing Factor, Chapter 28). Porodne sestry zaznamenali ze novorodenci boli zdravsi ako tie, ktorych matky nedostavali vit C. Dr. Abram Hoffer tiez zistil, ze u deti s vit C neboli ZIADNE defekty naproti detom bez podavania vit C.
Dr Klenner podaval tehotnym zenam nasledujuce davky:
(1) 3,000 mg denne pocas prveho trimestru
(2) 5,000 mg pocas druheho trimestru
(3) 10,000 mg denne pocas tretieho trimestru
Niektorym zenam Dr Klener podaval 15,000 mg denne pocas tretieho trimestru.

Ver mi, davky su uplne V POHODE.