Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

alicia

čítala som Damian, ale zdravý a mladý človek podľa mňa nepotrebuje také vysoké dávky vitamínu C denne. Je to aj zbytočné vyhadzovanie peňazí. Iné to je v prípade vážnejšieho ochorenia.

damian

Mona, mne sa zda, ze ide o chronicku kandidozu (rozsirene a latentne (zakuklene, skryte) plesne v tele, siriace sa z traviaceho traktu. Vid protikvasinkova strava na nasej stranke. Zvys vit C na maximalne davky (imunita), enzymy (latentne infekcie), B komplex (krv, nervy a pod), lanovy olej, makrobioticka strava, co najviac surovej zeleniny a trochu ovocia, nesmies mlieko ani syry, ziadne cukry ani jedla meniace sa na glukozu...

Aj ked tema nie je o urinoterapii, velmi ju odporucam.

damian

Alicia, neviem, ci si citala clanky na nasej stranke, ale ani 150, ani 300, ani 500 mg denne vit C nestacia na udrzanie si optimalneho zdravia. Tie davky su len na to, aby clovek neumrel na skorbut, nie na to, aby bol zdravy, bez zapalov, nadchy, chripky a pod.

Buudem sa opakovat, ale minimalna odporucana davka pre cloveka starsieho ako 3 roky je 3000mg, teda 3 gramy, najlepsie rozdelene v 3 davkach na den. Moze sa vsak vziat aj naraz, co uz nie je tak efektivne.

damian

Mona, B komplex forte je smutne slabucky, akoby si nebrala nic.
Ak chces brat poriadny B komplex, poslem Ti z UK B komplex 8 x silnejsi ako SK B komplex. V pixli je 300 tabliet a stoja cca 25 EUR. Cecko mozem poslat tiez, ciste krystalicke(v zasaditej forme - s vapnikom).

Aj na SK maju niekde B komplex silnejsi ako B komplex forte, ktory propaguju farmaceuticke spolocnosti. Ale je drahe a neviem, kde sa da kupit.

alicia

mona22 musíš sa začať liečiť postupne,zdravotné problémy ktoré opisuješ ti tiež naraz nevznikli. Začni jarnou očistou.

Ivka 1

Selly
Teda neviem,co Ty rozumies pod reklamou
ale mozno sa mylim: reklama je uvedenie
presneho nazvu produktu, firmy ktora ho
vyraba,ceny a odporucanie roznych webovych stranok. Poznas inu definiciu?
Ak ano, napis ju. Okrem toho,to nedovoluju ani pravidla firmy,ktora prirodne produkty vyraba. Ako mam teda ludom dat na vedomie,ze im mozem a chcem naozaj pomoct?
A zarabanie na produktoch? To snad nemyslis vazne. A sme opat pri cenach,ktore tu nesmiem uvadzat. Alebo
mozem ? Je snad zarabanie ak produkty davam ludom za take ceny ako ich nakupujem pre seba ? Je mi naozaj smutno,ze si to o mne myslis ale nemam Ti ako dokazat,ze je to naozaj pravda.
Tebe som zatial nic nenukala a ani neposielala , takze nemas dovod na tvrdenia takehoto druhu. Ak sa mylim,tak mi napis ako by si postupovala Ty.

mona22

alicia,ano som mu vdacna za jeho rady, aj ked mam trosku chaos sa musim priznat. je to tak odbornejsie napisane a mam s tym problem.