Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

selly

Ivka1 nic v zlom teda, ale si naozaj otravna s tou svojou neskutocnou "ochotou". ak su tebou nukane priravky take fantasticke, tak nam tu porad verejne a nie vylucne len mailom. ak by si mala naozajstny zaujem o pomoc, tak by si poradila verejne pripravky a nepotrebovala by si cielene mailom dotycneho presviedcat. a to, ze by to bola reklama, to odietam. poradit pripravok nie je umerne so zarabanim na jeho predaji.

opakujem: aj ja to pisem "nic v zlom"

Ivka 1

Ok myslela som,ze svoje zdravotne tazkosti chces naozaj riesit. Rada,pomozem ale iba tym,ktori to naozaj
chcu.Je vela prirodnych produktov,okrem
aloe vera. Su to zmesy mineralov a stopovych prvkov,vitaminov a mineralov ,
vcelie produkty, vytazky z liecivych bylin.....,ktore by Ti mohli pomoct.
Nic v zlom.

mona22

dakujem ti za radu, aj pomoc, ale nepotrebujem,teda skor, nemam zaujem o ziadne koloidne striebro, ani vyrobky aloe vera, ani nic podobne, dakujem za pochopenie

Ivka 1

Mona 22 napis mi na mail, mam pre Teba
riesenie. Zdravotnych tazkosti mas viac ale da sa s tym pomoct ak budes chciet.

RNG

mona 22 ja ti nemozem poradit, co je na Slovensku momentalne dostat, ja zijem v USA.
Mnohe produkty, ktore sam pouzivam su z USA a povodne som ich mal aj v mojich obchodoch na Slovensku, pokial boli este otvorene.
Dnes si tie doplnky(nikdy nehovorim o liekoch, vzdy len o potravinovych doplnkoch)mozes objednat cez internet z tych istych zdrojov, z akych som ich aj ja objednaval a doteraz objednavam pre sukromnu spotrebu a pre rodinu a priatelov.
Su to rozne pobocky firmy NBTY(Puritan's Pride, Good' N Natural, Doctor's trust, Nature's Bounty, Holland and Barrett...) tiez produkty firiem NOW a Swanson vitamins a rozne ine firmy na speciality.
Niektore z tychto produktov sa pomaly zjavuju aj na Slovenskom trhu, zialbohu este primalo a pridraho.
Z enzymov pouzivam najma Betain HCl a Super Strength Multi Enzyme firmy NBTY(Puritan's Pride alebo Dopctor's Best) mimoriadne silne su enzymi firmy Doctor's Best, velmi dobre su aj z firmy Now a Swanson.
Swanson ma dobru zmes mineralov na kosti pod menom Bone Essentials, tiez ich roky pouzivam a posielam pribuzenstvu,aj som ich dovazal na Slovensko do mojich obchodov povodne.
Samozrejme neocakavaj, ze tie najkvalitnejsie doplnky dostanes v beznych lekarnach.
Tam predavaju hocijake, ku ktorym sa nahodne dostanu, nie vyber z najlepsich, aky som sa snazil mat ja v obchodoch.
Doplnkov su desiatky tisicov na USA trhu aj inde,a ja som z nich vybral snad 200 tych najucinnejsich (davky ucinnych latok v rozmedzi klinickej ucinnosti podla vyskumnikov, lekarov z tejto oblasti)

alicia

Sú takéto dávky vitamínu C postačujúce? 1,5mg vitamínu C na 0,5kg hmotnosti tela u mužov a 1mg vitamínu C na 0,5kg hmotnosti tela žien. Napr. žena vážiaca 67,5kg by mala užívať 150mg vitamínu C denne. Ja si myslím že pokiaľ je človek zdravý,mohlo by to stačiť. Iné je to v chorobe, v záťažových situáciach, v staršom veku. Pre zaujímavosť jeden plod kiwi obsahuje 80mg vitamínu C - to je viac ako jeden veľký pomaranč - 70mg vitamínu C.

RNG

mona 22, myslim ze by ti najviac pomohli dobra zmes mineralov na kosti, lebo tie sa podielaju nielen na kostiach , ale aj na nervovej sustave a imunite.
Telo potrebuje hromadu veci a ked mas zle travenie a absorbciu, je velmi tazko vsetko doplnat hromadou piluliek
Takze ti odporucam radsej brat nieco na zlepsenie travenia a absorbcie tj kyseliny a enzymi a na cistenie tela a spravnu crevnu floru hodne vlaknin(zeleniny, psylium, pektiny) a obcas probiotika.
Neboj sa zivocisnych produktov, pri dostatku enzymov si telo s nimi vie poradit a na rozdiel od sucasneho "nemastneho" trendu, telo pali na vyrobu energie hromadu tukov, tak je usposobene od nepamati. Cukry zmenia ten trend na palenie cukrov, zialbohu to je pre telo neprirodzene a s toho vzniknu oslabenia, prekyslenie tela a hromadu problemov. Napr samotny mozog je zlozeny prakticky cely z tukov, takze pri nedostatku tukov mas okamzite problemy s nervovou sustavou. Cukry sa skladuju v tele minimalne, takze pri nepravidelnom prisune kolisu hladiny energie velmi znacne, ked je telo zasobovane cukrami miesto tukov, tuky miesto spalenia sa, sa len ukladaju, az nas doslova zadusia a zastavia prudenie krvi.

mona22

takze mam hpv(nerakovinove stadium),celiakiu, skoliozu, oslabene kosti a klby a kolennu chrupavku, na jedno oko vidim dost slabo, mam chronicku nadchu,prekonala som akne, dost casto sa mi vyhadzuju po tele svrbiace vyrazky, vysusene vlasy,migrena, depresivne stavy, rozcitlivena furt,.. este by som toho dokazala vymenovat urcite aj viac.bohuzial. viem, ze su aj horsie problemy zdravotne, ale tak ani ja nie som zdrava, tak si chcem aspon toto zdravie, co mam, udrzat a vylepsovat co najviac..tak asi preto...