Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

Mimi323

magazin.atlas.sk
Ako môže niekto niečo také napísať, že kokosový olej je škodlivejší ako bravčová masť?! Hlavná vec, že je tam napísaná jedna veta.

mojaeni

damian,
netyka sa to vitaminu C, ale prosim ta ktore vitaminy by som mohla uzivat teraz v tehotenstve,strasne moc mi padaju vlasy a lekar mi povedal, ze mozno selen...

damian

Mona, to je uz lepsi B komplex. Je ale drahy. Ja mam v 1 tablete 2 nasobne davky, v baleni je 300 tabliet a stoji o 8 EUR viac vratane posty.

mona22

-odkaz odstránený-

nasla som aj tento, co povies nan? lenze obsahuje muku pravdepodobne, co ja zas nemozem..
-odkaz odstránený-
alebo tento. co povies na tieto vyrobky??
pisal si , ze vid .. na nasej stranke. ty mas nejaku stranku???