Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

radmilka

Ivka1
preco to neporadis rovno tu? je nas tu viac tehotnych, rada by som nieco dobre uzivala a neviem presne co, tiez si necham rada poradit, tak porad :)

Ivka 1

Mojaeni napis mi na mail ak chces, poradim Ti presne prirodne doplnky potrebne pre tehotne a aj davkovanie odporucane gynekologom.

Mimi323

mojeni, neuškodí ti to.
Moja kamoška sa počas tehotenstva tiež bála doplnkov a potom chytila zápal, brala antibiotiká a potom sa už nebála že jej uškodia.

mojaeni

RNG, ved to, ze neviem, na co sa mam teraz spolahnut. Takze si myslis, ze ak uzijem viacej tabletiek denne, neuskodi nam to? Necham si rada poradit a poucit sa,ak sa v tom vyznas. lebo ja nie.:o)

RNG

mojaeni,, zrejme mas selen sponsorovany farmaceutickymi spolocnostami, nie potravinovymi doplnkami.
Ti este stale sa zatate drzia odporucenych dennych davok z roky 1948, ktore su uz davno zastarale.
Ale aj 50 mcg je lepsie, ako nic.

mojaeni

RNG,
12.2 si mi pisal mail, ze je dobre uzivat selen v mnozstve 200-400mcg.
Kupila som balenie selenu- 50mcg,vsetky balenia su taketo, no je tam uvedene, ze denne treba uzit maximalne 1tabletu-dospely clovek.
Ja by som potrebovala uzit aspon 4-8tabliet denne, neublizim tym svojmu dietatku?

Mimi323

No hej, na začiatku to vravel, že je lepšie, keď mi nič nedáva, lebo vie, ako hlboko má vrtať, ale teraz keď počuvam tie jeho perly, tak už si o ňom myslím svoje. No a bez pichnutia mu to trvá 40min. a potom má časový sklz :) Ta tak.

damian

Vsetko sa tym doktorom vyluci stolicou. Preco sa potom nenapiju strichninu, barani? Ked sa vsetko vyluci stolicou. To bol ale poriadny vol.

Navyse, bolest pri plombovani je dolezitym indikatorom toho, ako hlboko ma zubar vrtat, pokial viem.

Mimi323

No ide mi len blombovať, ale asi je to preňho výhodnejšie mi pichnúť, raz dva tri mi to urobiť, lebo o 30min. má ďalšieho pacienta. Tak to vidím ja, lebo on vrta celkom bezbolestne, väčšinou ma to bolí len trocha pri konci.
Inak minule mi vyberal amalgán (jediný ktorý som mala), rozvrtal mi to, ja som nato povedala, že si chcem vypláchnuť ústa, a on, že veď to mi neuškodí, to telo vylúči stolicou, no a hneď nato pripustil, že je lepšie keď to vypláchnem. No ta som si o ňom pomyslela svoje.

No o epi. som akurát dnes čítala na badateľovi :)
Tak ďakujem za odpoveď.