Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

Mimi323

orgi, to nie je pravda, je tam veľa škodlivých chemikálií, písala som zloženie nižšie a Damian vypísal viacero škodlivých látok. Teraz mám C v práškovej forme, je to čistý askorbát sodný s troškou zinku magnezia a calcia a dávala som ho aj malej neteri. je super som veľmi spokojná.

orgi

jamieson...kanadske vitaminy...maju svoje plantaze a vitaminy ziskavaju zo svojho ovocia a zeleniny, teda nie su synteticke.

ada3535

dnes som chcela kupit vitamin c pre svoju 7roc.dcerku ale je tu velky vyber a neviem sa rozhodnut ktory je ten spravny.byvam v uk a anglickom jaz.este nie som tak dobra .prosim poradte

RNG

merlos, vymrazenim sa voda zbavi velkej casti chloru.
Inac voda je potrebna na detoxifikaciu tela, tj odplavenie neziaducich latok.
Nenechat vodu mrznut v plastikovych nadobach, pri roztapani sa uvolnuju do vody z plastikov skodlive plasticizery.
V skle sa tiez nemoze(roztrha sklo, ) tj prichadza do uvahy len kovove nadoby, misky alebo konicke nadoby, ktore lad neroztrhne.

merlos

RNG,vidim,ze si prave v tejto teme.pocul si nieco o OBYCAJNEJ vode,ktora sa napusti do flase a da sa do mraznicky,potom sa necha rozmrazit a ked ma izbovu teplotu sa vypije?Zevraj je to dobre na nejake problemy.niekto pisal,ze sa tak zbavil aj zavratov.Vies o tom nieco?

RNG

silvia, su male prietokove filtrwe, ktore sa montuju na kuchynsku bateriu, vacsie, co sa montuju pod kuchynsky dres a jednoduche karafy, ako napr Britta, kde z vrchu nalejes vodu a pomaly prekvapkava cez filter.
Nuz a potom su destilacky, ktore naplnis(asi 3 litre vody) a spustis(zapnes do prudu) a za 4-5 hodin mas okolo 3 litrov destilovanej vody.
Spotrebuje to asi 3 kwh prudu, tj jeden kilowat na liter.

silviia

a damian, este som nestihla, no ked budem mat chvilku, pozriem tu tvoju stranku...
prosim ta, co ma vyjde ten praskovy vit.C od teba aj s celym prepravnym?a ako velke je balenie-teda kolko asi vydrzi davok

silviia

ok, RNG, a teda ake mam prosim ta filtre na vodu hladat a pytat konkretne co? nevies mi poradit. to sa kam montuje-na bateriu? prepac, som technicky antitalent :(
nic mi to nehovori

RNG

silvia, to je jedno.
Inac znacna cast chloru unikne z vody aj ked je v ladnicke otvorena flasa s vodou aspom 2 dni.
Ale varenim sa dostane z vody viac chloru velmi rychlo.
Problem je ze sa dnes vo vode uz nachadzaju aj chloraminy a tych sa da zbavit len destilaciou a roznymi filtrami.