Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

kosa

Sony...,
vyborny prispevok a vdaka Ti zan!

Vela ludi, pretoze nevedja, tak si neuvedomuju, ze veci sa daju zmenit, len treba vedjet co a ako menit.

bingham

asi mas pravdu radanka nema to zmysel ale som rad ze sa tu nasiel aspon jeden clovek ktory ma realny pohlad na situaciu

RNG

Vsetky choroby nie su sposobene nedostatkom syntetickych patentovanych chemikalii ale nedostatkom zivin a roznych mikrobialnych utokov(mal by som tam pridat aj zamorenie a urazy, samozrejme, kde medzi zamorenie tela patria v nemalej ulohe aj lieciva, dnesnej farmaceutiky, lebo su to chemikalie, s ktorymi si telo casto nevie poradit.
Telo potrebuje kazdodenne vyse 900 roznych klucovych zivin a staci nedostatok co len jednej z nich a prerastie to na problemy. Zialbohu v nasej civilizovanej spolocnosti sme podstatne zmenili vyzivu, plodiny nemaju ani zdaleka tolko zivin, ako kedysi a su podstatne viac zamorene. Takze z toho su miesto niekdajsich bakterialnych chorob civilizacne choroby=obezita, zapaly v tele zapchane cievy, zamorenie a z toho vyplyvajuce alergie a rakoviny a imunitne problemy, tiez rozne nervove problemy atd.
Vsetky tieto spominane su na prudkom postupe, napriek "vitazstvu mediciny ", ktorym sa tak chvalia vsade v tlaci a televizii.
Som zvedavy, naco sa musia tolko chvalit a dat take hrozne peniaze na samoreklamu, ked si naozaj myslia, ze maju tak fantasticke prostriedky k dispozicii.
Reklama sa obvykle robi na to, aby sa predavali produkty.
A chce mi niekto vysvetlit, ze tu je to inac???

Sony..

Aerius sice pomahal, ale po vysadeni sa stav za par dni zhorsil. Po detoxikacii uz nie a to preslo par mesiacov. Az mi je to teraz smiesne, ake to je jednoduche. Ale kto tomu neveri, nemusi, je mi to fuk, hlavne ze vsetko klape.

Sony..

Doma som bol svedkom, ze alergia sa da viliecit. A to dvojnasobne. Obe moje deti mali alergiu a takmer nulovu imunitu. Uzivali tiez aerius, pravidelne sme ho kazdy mesiac predpisovali. Doktorka povedala ze je to na cely zivot a ze ked sa to zanedba, sa to moze vystupnovat. Boli to same obmedzenia, ziadne koberce atd..... Boli stale chory. A cuduj sa svete, po par mesiacoch detoxikácie joalismi je po alergii, okrem ineho. To ale nechcem teraz nieco propagovat, len som chcel ukazat, ze alergia je liecitelna a urcite vela sposobmi. Len je nevyliecitelna pre nasich MUDr.

bingham

RNG to nie je pravda Vitaminy C, A, E...
maju svoj vyznam v ludskom tele ale nikdy nenahradia klasicku konvencnu medicinu pretoze nemaju take silne ucinky ako jednotlive farmaceuticke lieky tak ako napr. Astmu nelieci vitamin C ale antihistaminika napr. ako Peto T spomenul liek Aerius ktory vyslovne pomaha zmiernovat priznaky spojene s alergickou nadchou

RNG

bingham, klames ty a snazis sa pochovat vyskum tisicov lekarov, ktory pouzivaju dnes tak vysoke davky a milionov ludi, co ich pouzivaju a citia sa lepsie.
Vcitane mna, mojej rodiny a hromady znamych.

Nikto vam nebrani tomu neverit, len sa nesnazte spochybnit vsetkych, co na to maju inaksi nazor potvrdeny praxou.
Aj tak sa vam to v konecnom dosledku nepodari, lebo coraz viac ludi zistilo, ze telo lepsie pracuje celkove s vyssimi hladinami vitaminu C v krvi.
Cele, co sposobite, ze to pojde do praxe spomalene a o tolko viac ludi bude poskodenych , co by nemuselo byt.

radana

Zaujimave,ako nahle prisiel Damian,tak vsetci musia ist do pozoru.Damian toto je diskusne forum,tak bud taky laskavy a nevtlkaj kazdemu do hlavy nepodlozene informacie.Propagujes si tu svoje vyrobky-sama Mira tu navadza ludi,aby si ich od teba objednavali... Takze bud taky laskavy a DISKUTUJ slusne.Uz v nejednej teme je to nepisane pravidlo,ze akonahle niekto napise iny nazor,ako mas ty,kosa,kaciatko tak je hned spacifikovany.Nejak ti vadi,ked sem clovek napise pravdu.Hauk.