Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

mirka 23

DAmian, je sila, čo píšeš. Nechapem, že tí ľudia môžu v pohode spať, ráno sa zobudiť a pozrieť do zrkadla...

mirka 23

Elle aj ja som sa radila s Damianom a ten mi potvrdil, že tam su zdraviu škodlive latky (v Jamiensone) samozrejme že ti to neuškodi tak ako ATB, ale aj tak...prečo by som mala jesť chemiu, ked mam kvalitnejšie a ovela lacnejšie C.

damian

Nemal som nikdy cas urobit vyhlasenie na nasej stranke, ale, som ochotny poslat vnutrozilovy vitamin C na moje naklady bez akehokolvek naroku na honorar, v pripade, ak ide o zomierajuce dieta do 18 rokov.

Je vsak potrebne, aby rodicia zabezpecili lekara alebo sestru, ktora by podavala vysoke davky. Tiez treba zabezpecit infuzie menom Ringer 500 ml.

Ak viete o takomto dietati, povedzte o tomto mojom navrhu rodicom.

Pisal som uz aj riaditelke do hospicu plamienok v Bratislave, avsak, nebola ani ochotna povedat take nieco rodicom zomierajucich deti. Je to velmi smutne.

damian

Ono finta vitaminu C pri alergiach a neurologickych ochoreniech je taka, ze by sa mal podavat rovno do zily, aby priamo reagoval v krvnom sere s alergenmi a nastavil imunitny system tak, aby alergeny nesposobovali alergicke reakcie.

To nie je problem, podat dennu injekkciu aspon do svalu, doma, mozno aj svojpomocne, ako to mnohi robia.

Cista forma - ascorbic acid - aebo sodium ascorbate (a obe su baktericidne takze zo sterilitou nie je problem) - sa v sterlizovanej nadome zmiesa s destilovanou vodou, natiahne do striekacky pozadovana davka a poda do SVALU. Boli to, alebo stipe, co je normalne.

doubledog

tak po nejakom case skusania mozem pridat svoje skusenosti s vyssimi davkami Cecka
(mam praskovu formu kyseliny askorbovej)

1. mal som dost problemy s prijmom vyssieho mnozstva (creva sa ozyvali dost vyrazne), potom som zistil, ze treba miesat C s dostatkom vody. pridavam k tomu este sodu bikarbonu, ktora by mala kyslu formu Cecka premienat na neutralnu

2. pri nadche je to skvele, zabera to naozaj rychlo, len treba C uzivat naozaj pravidelne (daval som plus minus 2g/hodinu pocas celeho dna)
zabera to trochu aj na alergicku nadchu

3. regeneracia po sportovom vykone (do 24 hodin po treningu v 3 davkach okolo 5 gramov C) - ucinok nie je vyrazny, ale pomaha to

elle

Kaciatko, to je podla teba nazor, ze si pozri co to C-cko obsahuje?? To nie je nazor, ale neoverena domienka. Pred tym som uzivala od firmy Green Swan a konzultovala som aj pridavne latky s Damianom a odporucil mi to sam, ze mi to urcite neuskodi. Jamieson obsahuje toho omnoho menej ako GS. Mira len "striela" jedno cez druhe a preto by si dobrovolne mala dat tri facky.

kaciatko7

elle alias LUNKA, ak si nepochopila, mirka ti chcela iba pomoct, ale to je asi zbytocne. nechapem ludi, ktori vlastne vsetko vedia a vsetkemu rozumeju a aj tak sa dozaduju rady. vsak si uzivaj co chces, len ti napisala svoj nazor, tak co ju napadas.
nema to tu zmysel, podla mna.

elle

Alias Lunka.
Mirka, pozerala som a nic zdraviu skodlive tam nie je, ale pochybujem ze ty si to pozerala. Len opakujes hlasky RNG a inych. Si trapna. Stale ked sa hovori o cecku tak vytiahnes mastenec a aspartman, ako keby si ty sama na to prisla. Ja o tychto skodlivych zlozkach som vedela aj davno pred tebou, teda davno pred tym ako to tu pan RNG publikoval..

damian

Opakujem, na SK je momentalne niekolko ludi s rakovinou, ktori hladeli kose do oci (nemyslim tej nasej kose na fore) a vdaka masivnym davkam vitaminu C su stale medzi nami a su na tom omnoho lepsie ako keby hladeli kose do oci.

Napokon, nielen ludia s rakovinou uzivajuu megadavky vit C. Moja neter mala 1 rocik, ked jej podavali pri priznakoch nadchy 500 mg vit C v pH neutralnom prasku kazde 2 hodiny!, pricom dosiahla dennu davku 5 gramov. Nikdy sa plnej nadchy nedockala, aj napriek tomu ze bola v blizkosti chorych deti. Priznaky pominuli v priebehu 24 hodin.

Moj synovec mal 2 roky, ked uz stihol mat asi 5 x antibiotika, kedze ma svagrina nechcela pocuvnut, aby s tym prestala a davala vysoke davky vit C. Az ked prislo na lamanie chleba, MUDr vyhlasil, ze asi ma alergiu a zeaj mandle musia ist von, svagrina sa spamatala a davala synovcovi 500 mg vit C 5 x denne preventivne a pri priznakoch ochorenia KAZDU HODINU. NIKDY viac nemal chlapec antibiotika, je mu dobre a ma aj manndle. Berie aj koloidne striebro.

mirka 23

nado bukvy, praveže vždy pišem, že nech si ludia nekupuju doplnky z lekarne...myslela som, že naražaš na to, preto som velmi nepochopila tvoju naražku, či to mysliš ironicky alebo ako.
Btw, je sila, ked aj lekarnici si objednavaju doplnky z USA...