Kde zohnat kvalitny vitamin C?

Dr.Oetker

k damian
Na tej stránke, čo si odporučil nevidím žiadny cenník na Vitamín C, ale vidím, že odkazuješ na ďalšiu stránku eshopu, kde sa dajú zohnať kadejako označkované vitamíny v krabičkách.. Ja osobne neholdujem tabletkovej forme a už vôbec nie nejakej špeciálne označkovanej forme. Vitamín C je sám o sebe jednoduchý a lacný. Na Slovensku som našiel napr tu.: www.pgchem.sk . Kyselina L - Askorbová - Vitamín C ( 1 kg ) za 12eur v prášku - pre celú dedinu za 12eur. Priznám sa, že moc mi nejde o cenu, či množstvo, ale ide mi o kvalitu to ostatné je podstatné až potom. Donedávna som frčal na tomto.: eshop.karelhadek.eu. Mal som tu česť vyskúšať a spotrebovať 2krabičky v prášku.. fungoval a ak nenájdem inde, tak si ho asi znovu objednam

Dr.Oetker

k 43
" akosi sme všetci zleniveli a je nam pohodlnejšie prehltnut tabletku ako zjest tanier ovocia či zeleniny. "

Radšej presnejšiu dávku čistej kyseliny L-askorbovej v prášku, ako predávkovanie sa hnojivami, či odpadom.. ďakujem. Kto papá surovú zeleninu z hypermarketu si môže narobiť problémy, ako ja.. bolo to už celkom dosť dávno, čo som chcel zjesť za večer misku mrkvy. ani neviem opísať ten pocit, ako mi bolo blbo vtedy a to bola pre mňa mrkva niečo sväte.. osobne dávam vinu tomu, že som ju kupoval očami.. bola lákavá, krásne dierkovo zabalená a hlavne no krásna, veľká, farebná.. až keď som mal bolesti mi začalo behať hlavou, že musela byť slušne vyhnojena.. za 1. Až neuveriteľne slušná neprirodzená veľkosť. umelá! 2. Až neuveriteľne krásne farebná. tiež neprirodzene umelá! 3. zabalená. To sú tri budúce nie. Ráno mi už len behalo hlavou, čo do toho mohli použiť? pesticídy, herbicidi, fungicídi, larvicídy? no proste išlo ma roztrhnúť(na záchode nie, ale blbý deň). Teraz už len šťavu, žiadne hrizanice. Polka malej lyžičky vitamínu C pri začínaní dňa a polka v priebehu dňa a to podotýkam, že nebol som a ani nie som chorý(preventívne, proti únave.....). Je to proste dobíjačka, telo je už poobede k.o a keď si dám 500mg, tak ma telo miluje.. žiadny odpočinok o 12h!

Nechcem sa nikoho dotknúť, ale tieto frázy, ako "nevieš z čoho sa otráviš" a podobné.. mohli hrdo rozprávať naši prapradedovia. V časoch, keď ľudí trápila vojna. To bola príroda priam panická. Ľudia sa nebáli napiť z potoka a studňa to bolo nebíčko.. Teraz, sú tieto myšlienky nebezpečné, staré, neplatia! Ľudia boli zdravý, ak to porovnáme z dnešnou dobou - skúste oponovať. Ľudia sú ale moc ovplyvniteľní.. poznám ľudí, ktorí sa ešte dnes oplakujú v dažďovej vode, alebo olizujú sneh, robia si kafe z nepitnej vody a myslia si, že to vara opraví!... voda, pôda a vzduch plaču roky.. sú choré a špinené, len preto, aby ľudia potrebovali farmaceutický priemysel..

doubledog

cisty praskovy vitamin C je sa lahko zohnat, napr. v DM drogerii mavaju 100g balenia.
ale asi je lepsie mat nejaku kombinaciu Cecka s flavonoidami, tam sa udava o dost vyssia ucinnost.
v tom ale poradit neviem.