Kde zohnat kvalitny vitamin C?

Raddii

vitamín C dokáže s imunitou u detí narobiť fakt divy. je to tak. mám s tým skúsenosť. myslela som si aj ja nejaký čas, že veď je to len vitamín, čo ten môže pomôcť pri imunite a opak je pravdou. u nás je to už nevyhnutnosť. vitamín C dávame deň čo deň, len aby bol ten vitamín kvalitný. :)

kvetka3

Len vieš mi prosím ťa napísať od akého veku je tento vitamín? Nie je to aj nejako vekovo ohraničené, že kedy sa odporúča?

kvetka3

Potrebujem poradiť. Najskôr asi od mamičiek. Môže ozaj pomôcť vitamín C na imunitu u detí? Môže mať reálne nejaký taký vplyv, že by vedel ovplyvniť, či bude dieťa zdravé počas chrípkového obdobia alebo ee?
Od kamošiek som už počula kadečo a akurát som zostala z toho zmätená :/

BJ_2

VitaminC - je askorbat sodny rovnako ucinny ako kyselina askorbova, co sa tyka v antioxidacnej aktivite? Neviem tuto informaciu uz dlhsie najst.

A inak, je jedno v akom mnozstve vody sa to robi?
Teda upresnenie: je jedno, ci dam do deci vody tu kyselinu askorbovu, a pridam sodu bikarobonu, alebo ci to robim v 3 deci vody? Samozrejme pri tych istych gramazach..

Janko1974

Klasicka paprika je TOP!! Citron, Mango, Limetka, Pomaranc, Kiwi, Kysla kapusta, šípky.
Ak chceš chémiu tak TOP je Das gesunde Plus vitamín C v prášku, maju ho v DM Drogerie. Ale bol by som opatrny, prekyslenie zaludka. Je to predsa len kyselina.

Marosko-n

Môj švagor Mudr ,Ján K. každé ráno sa napil zo suda kyslej kapustnice, ja si dám občas pri TV za dve hrste kyslej domácej kapusty a zdá sa ,že to stačí.Ale stále pijeme čistú GGW liečivú vodu, zrejme vitamíny treba a hlavne živočíšnu B12-ku.

VitaminC

Čistý Vitamín C v práškového forme (napr z DMky, pgchemu,...) je potrebné pred použitím neutralizovať. Inak to za vás urobí telo samo, no ochudobní vás o zásoby sodíka alebo vápnika. Teda pri vysokých dávkach čistej kyseliny askorbovej budete mať bolesti hlavy (nedostatok sodika) a oslabované kosti(nedostatok vápnika). Najjednoduchšie je neutralizovať kys. askorbovú so sódou bikarbónou. Pomer 4,4g vit C : 2,3g sódy. Vznikne 5g askorbátu sódneho = neutrálny roztok. Odporúčam doliať ešte nejaký džús napr pomarančový. Kvôli chuti. Odporúčam pohľadať si info o megaskorbickej liečbe. Ak by ste ale brali len ojedinele minimálne množstva (v mikrogramoch) tak je to viac menej jedno.

Cliattsi

co sa tyka biofkavonoidov, ak mam dobre info, tak je vhodne to uzivat so zeleninou (tusim ze stava).
A tiez neviem, či si cital o EGCG- epigallokatechin galat. Je to jeden z najsilnejsich bioflavonoidov(ak mam dobre info, da sa kupit myslim aj na svk aj iherb).
Ale tento vitamin ma vysoke vyuzitie min. 80% oproti praskovym formam.
Tiez som sa dozvedel, ze sa moze stat, ze ak budes uzivat vysoke davky vit. C dlhodobo, tak tvoj organizmus uz na tieto davky nemusi reagovat-moze sa to v nuekt. pripadoch stat.
Dalsiu info som sa docital, ze ak uzivas vyssie davky vit. C, tak je potrebne doplnat aj ine mineraly/latky, lebo telo pri vyuzivani tohto vit. C ich bude spotrebovávať. Doteraz som sa ale nedocital ake su to prvky a v akych mnozstvach.
....mozno to najdeme spolu. Stranky su hlavne v anglictine

Tiez som sa docital info, ze je mozne, ze su medzi nami aj ludia, ktiri potrebuju proste vo vseobecnosti vyssie davky, lebo ich telo nema velku schopnost vyuzivat vit. C na rozdiel od inych ludi.(asi genet. predispozicia)

daniellafinancia

Sme inštitúciou, ktorá poskytuje finančnú pomoc všetkým mimoriadnym ľuďom a potrebám peňazí, čestným ľuďom, ktorí skutočne potrebujú. Ponúkame úvery od roku 2000 do 7 000 000 €. Pre všetkých ich môžete kontaktovať v akejkoľvek dôvere v našom e-maile: daniellafinancia@gmail.com alebo whatsapp: 001-484-831-7681
daniellafinanzia.over-blog.com
Ďakujeme vám za pochopenie.