Kde zohnat kvalitny vitamin C?

damian

Doplnky samozrejme nesmu nahradzat plody. Ale nobelista Linus Pauling po rokoch vyskumu prisiel k zaverom, ze ludia a opice su na zemi jedinymi cicavcami, ktore si nedokazu v tele udrzat zasoby vitaminu C. No, tym opiciam v prirode to asi moc nevadi, kedze aspon denne zeru surove plody. Vadi to ale urcite cloveku. Preto, na udrzanie optimalneho zdravia Pauling okrem vseobecnej zdravej vyzivy odporucal 3000 mg vitaminu C denne, co je davka, ktoru si ostatne cicavce uskladnuju v tele.

43

suhlasim damian s tebou,ludia maju oslabenu imunitu uz pri narodeni,jeme kopec vareneho masa ,bielej muky,sme dehydrovani a pchame do seba kopec chemie.
tak prečo si ešte nepridat nejakej zdravej chemie.nie som privržencom bukovskeho ale ani propagatorov tzv.čisto prirodnych vitaminov.ale je to len moj nazor a podla vlastnych skusenosti viem ze sa to da nahradit aj naozaj prirodnymi produktami.nie som ziadny chemik,nie som ziadny odbornik na vyživu ,viem že ludi s onkologickym ale aj inymi zavažnymi ochoreniami potrebuju zvýšeny prisun tychto latok ale toto sa predsa netyka beznych ludi a deti.a hlavne deti,napchat do zdravych deti martankov namiesto cerstveho ovocia nikdy nesplni svoj učel.
smajlik skus si nechty natierat kokosovym olejom alebo olivovym po 2 tyzdnovej kure ich budes mat ovela pevnejsie.posledny krat si ich natri vecer natiahni tenke rukavice-hotovy zazrak.

damian

Inac, ja samozrejme dodrziavam celkom zdravú stravu, doma varíme len 1 x za týžďeň (a ušetríme tým hrbu peňazí a času!!!). Ale aj tak jem tých 3000 mg Cečka deňne, ak nezabudnem. Nechcelm zarieknúť, ale chorý som nebol už veľmi veľmi dlho a to je pri tom, že sa pohybujem v nemocnici, VÝKON.

damian

Shaula Thalit, vitamíny C v lekárni majú ďaleko ku kvalitným a hlavne ďaleko k lacným. A, tak ako pise Majina, taký Celaskon obsahuje aj mastenec, čo je látka nebezpečná. A už ani nespomínam aspartám ktorý mnohé Cečka obsahujú...

damian

43 a iní. Odborníci metabolickej medicíny už dávno netvrdia, že stačí papať plody zemské. Samozrejme, ja sat u nechcem javiť ako propagátor doplnkov a iste, zdravá surová strava sa má čo najviac konzumovať. Avšak, to by stačilo len vtedy, ak by naše prostredie bolo čisté, pôda optimálne mineralizovaná (čo nie je už od r 1935!!!), prirodzene hnojená, ak by ľudia celkovo zdravo jedli a podobne. Lenže realita je iná. Ludia majú nnarušenú imunitu už hneď po narodeni (ba aj pred) hlavne toxickými vakcínami, ďalej antibiotikami, jedia všetko varene a teda zničené, plno mňsa, muky, sladkého, sú dehydrovaní, všade naokolo chémia, trpia všakovakými chorobami. Na to veru tie jablká a hrušky, ktorými sa neustále Bukovský oháňa, ani zďaleka nestačia. Chorý organizmus je tak podvýživený, že jediná cesta je intenzívne dopľňať výživu. A má človek chrípku a teda 1000 x násobok toxínov v tele, buď nasadíš ničivé ATB, alebo 1000 x vyššie dávky vitamínu C (čo sa bežne na Západe praktizuje). Takže tak nejak.

43

jasne že nemame čas,nemame čas športovat nemame čas ani na prechadzky a už vobec nie na zdravu stravu.a teraz ruku na srdce,nie je to len naša dalsia pohodlnost a vyhovorky?ved nie je problem do roboty si zobrat ovocie,nie j e problem nakupit sacky s hotovym salatom a v robote si ho dat na tanier.teraz je tolko možnosti.
nie že by som ja niekedy neuživala vitaminy v kapsuliach,to nie.ale potom som mala velke zdravotne problemy a lekar mi povedal že telo si velmi rychle zvykne na podavane umele pripravky a zostane lenive spracovavat z jedla.a v podstate nemusis tie porcie tak prehanat,ved zbytok vitaminov aj tak telo vyluči.ale jeden typ na uplne prirodnej baze predsa len mam a s velmi dobrymi skusenostami ,len mne uz bohuzial po finančnej stranke nevyhovuje.
ja som reagovala na otazku kde zohnat prirodny vitamin c nie o inych doplnkoch vyživy alebo o problemoch ked telu chyba niečo a treba to nutne vo velmi rychlej dobe dodat.

delphia

samozrejme ze je to aj z pohodlnosti, ale ruku na srdce: kto z nas ma cas a moznost v nasom hektickom zivote denne prijat 5 porcii zeleniny a ovocia??? vacsina ludi je rad, ze napr. v praci stihne odskocit a doslova nahadzat do seba obed. a to uz mal mat aspon 3x za ten den ovocie alebo zeleninu.
no a preto prave je vhodne, ak sa najdu doplnk vyzivy na prirodnej baze ;)