Kde zohnat kvalitny vitamin C?

Cliattsi

Ahoj Peťo. Ja sa momentalne zaujimam o lipoz. vit. c.
Ak by si mal zaujem, mozme si aj o tom pisat cez email cliattsi@azet.sk. Planujem si kupit aj ultrazvukovu cisticku a dalsie ingrediencue. Ako vitamin C sa odporuca askorbát sodný. Potom je tam aj slneč. lecitín a alkohol.
www.google.sk

www.google.sk

Je viacero postupov vyroby tohto vitaminu. Niektore su dokonalejšie, iné menej.
Hľadám ale človeka, ktory by to skysil tiež a vymieňal by si so mnou informacie a skusenosti.

peter38

To som pozeral. Nedá sa kupit niečo ako prášok bioflavonoid-ov, rutin a pod . Prípadne ester C v práškovej forme , ale vačšie množstvá ?Pozerám tie stranky čo predavaju chemikálie aj tu na svk ale nič také tam nie je. Nehce sa mi verit , že sa nič také nedá kupit u nás vo vačších množstvách.

peter38

Ahoj viete mi poradit kvalitny vitamin C . Prípadne ester C ? Vitamin stačí aj v práškovej forme 1000 mg ? K tomu sa chystám kupit bioflavonoidy . Každá tableta obsahuje 500 mg bioflavonoidy . Poznáte niečo lepšie prípadne práškovu formu ? Je to dobré takto užívat ? Pomer : množstvo C ku bioflavonoid 1:1
Ak je to zlé prosím poradte ako čo najefektívnejšie užívat pravidelne Vit C
Ďakujem

BJ

Ano. Rovnaku najdes aj v DM, ako 100g pixlu vitaminu C. Pozri, ci nahodou nieje lacnejsi (V DM Stoji 2 eur / 100g).

Bohuzial, samotna kyselina askorbova, nieje moc vhodna, niektori tvrdia, ze dokonca skodi. Vitamin C musis zmiesat s bioflavoidmi. Tie si mozes kupit aj samostatne a pridat do toho prasku. Alebo su vitaminy C, ktore obsahuju aj urcitu cast bioflavoidov. Tie zlepsuju vstrebavanie vitaminu C, a vitamin C aj dlhsie ostava v krvi.

Druha moznost, je pridat tu kyselinu askorbovu alebo rozmixovat s rajcinami, kiwi, atd... mozes pridat aj MSM.. MSM a vitamin C sa navzajom doplnaju a spolu ucinkuju lepsie. To iste plati naprikald aj o rutine - flavoide nachadzajucom sa napriklad v pohanke.

bratislavaaa

Dnes som natrafila na praškovy vit.C vemica,v zlozeni je len kyselina askorbova.Mate s nim skusenosti ????
Vdaka

singer

U Jamieson treba citat co obsahuje. Ako sladidlo pouzivaju sukralozu, co je podla viacerych stranok strasne svinstvo. Treba pozriet nejake BIO produkty momentalne mam v plane otestovat ( -odkaz odstránený- ), pripadne ( www.natural-sk.sk ). Tiez ma tato tema zaujima, pretoze pokial as uz da sprznit aj vitamin C, tak potom co sa neda?