Kde zohnat kvalitny vitamin C?

mydia

leala, keď toto píšeš mám pocit, že o tomto vitamíne niečo viac vieš, preto ak by si mohla mi napísať ako vybrať ten kvalitný, ktorý bude účinný, tak by som ti bola vďačná :)

mat_ka

Bohatier áno v niektorých veciach máš pravdu, netreba to preháňať s ničím, ale presne ide o to čo som písala. Že ide o to pre koho má byť ten vitamín. Vezmi si, že také dvojmesačné dieťatko z akej stravy by získalo dostatok vitamínu C? :)

kiimmy

Ja kupujem na Gymbeame,a som sním spokojná a myslím,že má najlepšiu cenu. V lekárňach kupuješ za dosť vysoké ceny.

Bohatier

mat_ka - kedze som este nemal male dieta tak ti na toto odpoved nedam. Inak ak mi dobre pamat sluzi tak denna davka vitaminu C je okolo 100mg a maximalna okolo 1000mg ktora je vraj maximalna nad uz si poskodzujes udajne zdravie.:) Podla mna ziskat denne 100 mg z normalneho zdraveho jedla neni problem (skor by som videl problem v tom ze je dolezite si tu davku vitaminu C vediet rozlozit pocas dna lebo z toho bude tak max v jednej davke moc plny vitaminov alebo tvojich penazi.:))

zdenka6

Má zmysel tento vitamín dávať malým deťom? Z akého dôvodu? Nestačí keď začnú chodiť do školy napríklad, že potom, keď ho v strave budú dostávať?

mat_ka

Bohatier, len možno by bolo na mieste sa zamyslieť aj nad tým, že komu by ten vitamín C mal ísť. Či hľadáme pre malé deti, pre dojčatá, alebo už pre dospelých. V tom je rozdiel a teda zrovna nie malý, myslím, že toto by si dvojmesačnému dieťatku nedal, čo si popísal :)

Bohatier

Diskusiu som necital a tak hadam tu este nikto nepridal ako doplkovy zdroj napriklad naklicene "semena" ktore ziskavaju po nakliceni obrovske mnozstva vitaminu c ktory je uz kvalitne pripraveny na stravenie.:P Napriklad len na 100 gramov fazule podla "Wiki" ma pred naklicenim 5,1 mg a po nakliceni 416 mg vitaminu c takze to urcite stoji za chvilkove zamyslenie sa.:))

kvetka3

Takže predsa treba myslieť na to, že od akého veku je určený hej? V tomto som si nebola istá, už som o tom niečo počula, ale nevedela som či naisto treba dbať na to dávať na to bacha. Ako sa dávkuje? Dáva sa jeden krát denne??

mat_ka

Dieťaťu dávať tento vitamín je podľa mňa to najlepšie čo ako rodičia môžeme urobiť, má na imunitu veľký vplyv, len nie každý vitamín C je vhodný a kvalitný, už nejakú dobu kupujem Cebion a to práve pre to, že tie kvapky sú určené aj pre maličké deti, pre dojčatá, čo rôzne iné formy tohto vitamínu nie sú :)