Kde zohnat kvalitny vitamin C?

anicka89

je to mylná predstava. Osobne som názoru, že radšej nech dieťatko vitamíny má ako nemá. Preto my dávame Cebion a ja nedám na to dopustiť. Podľa mňa deti potrebujú vitamín C, imunita ho potrebuje a duplom v takomto období, keď počasie je také premenlivé :/

anicka89

je to mylná predstava. Osobne som názoru, že radšej nech dieťatko vitamíny má ako nemá. Preto my dávame Cebion a ja nedám na to dopustiť. Podľa mňa deti potrebujú vitamín C, imunita ho potrebuje a duplom v takomto období, keď počasie je také premenlivé :/

anicka89

je to mylná predstava. Osobne som názoru, že radšej nech dieťatko vitamíny má ako nemá. Preto my dávame Cebion a ja nedám na to dopustiť. Podľa mňa deti potrebujú vitamín C, imunita ho potrebuje a duplom v takomto období, keď počasie je také premenlivé :/

anicka89

je to mylná predstava. Osobne som názoru, že radšej nech dieťatko vitamíny má ako nemá. Preto my dávame Cebion a ja nedám na to dopustiť. Podľa mňa deti potrebujú vitamín C, imunita ho potrebuje a duplom v takomto období, keď počasie je také premenlivé :/

anicka89

je to mylná predstava. Osobne som názoru, že radšej nech dieťatko vitamíny má ako nemá. Preto my dávame Cebion a ja nedám na to dopustiť. Podľa mňa deti potrebujú vitamín C, imunita ho potrebuje a duplom v takomto období, keď počasie je také premenlivé :/

Raddii

zziara, len mnohí rodičia si myslia, že kým dieťa neje normálne, že už príkrmy a takúto stravu, tak, že dávať tieto vitamíny nie je potrebné, čomu sa celkom dosť čudujem!

kvetka3

Čiže nie je to od váhy alebo tak? To som nevedela, že na základe čoho, či sa to dáva na základe veku, váhy alebo čoho :) Alebo či je rozdiel aj medzi preventívnym dávkovaním a keď má dieťatko už nejaký problém s imunitou?

zziara

no lenže toto nerieši problém ako taký pri deťoch, ktoré ešte ovocie nepapajú, že sú ešte malinké na to :)

simusas

Tiež hľadám kvalitný vit.C bez chemie..no ďaleko som nedošla, takže som skončila pri šťave z čiernych ríbezli a šipkovom čaji :)

Podľa knihy, ktorú som mala možnosť čítať ma absolutne najviac vit. C Acerola, a potom čierne ríbezle, rakytnik,šípky, petržl.vňať, paprika, brokolica a karfiol.
Tiež jahody,zemiaky, cesnak, papaja a citr.plody.

Jablka a kapusta majú priemerný obsah a treba ich konzumovať pravidelne a v dostatočnom množstve.
Asi tu o to nemal nikto záujem, no možno som aspoň niekoho potešila.

mimila

kvetka vsetko je to o tom ake je dieta stare v podstate, treba si pozriet davkovanie, ked sa rozhodnes davat vitamin C a tym davkovanim sa riadit, aby malo dietatko dostatok vitaminu, presne kolko potrebuje :)