Skúsenosti zo soľnej jaskyne

dido

Dufam,ze to citaju aj ostatny.Bol by som rad keby o tom poculo viac ludi.Myslim,ze je to naozaj dobra vec.Ludia na to casom pridu,len im treba dat cas.Permonik:neviem odkial tolko cerpas informacii no vidno ze sa v tejto oblasti naozaj vyznas.Ak budem mat este nejake otazky tak sa opytam.Zatial cauko :)

dido

jej dakujem vam vsetkym za tolko informacii.Dakujem a ak este nieco najdete tak piste,piste,piste.Ved nas ludi to zaujima :)

alternativa

Pozrela som cez medzinarodne vyhladavace viacerych vyrobcov solnych fajok. Fakt, vsetky obsahuju len KAMENNU sol z roznych lokalit sveta. Tiez je tam vysvetleny pozitivny ucinok kamennej soli, nie je to obycajna sol ziskana krystalizaciou.

permoník

Naše skúsenosti vychádzajú zo skúseností liečebného sanatória vo Wieličke.Je to niekoľko 10ročí.Sanatórium sa nachádza v hĺbke 130m,v priestoroch po vyťaženej soli,okrem toho sú tam aj iné priestory ako reštaurácia,konajú sa tam silvestr.zábavy,sobáše a pod,toto si môžete nájsť www.kopalnia.pl,každý dobre vie,že liečba kožných ochorení je najlepšia pri mrtvom mori pre vysoký obsah zlúčenín horčíka a vápnika,preto na pokožku,ale na DC určite nie,na dýchacie cesty je soľ s obsahom nad 90% NaCl,práve soľ z mŕtveho mora ako na liečenie dých.ciest bola ostrou výtkou Mudr.Dluholuckého v šote z 1.7.2005.Okrem toho,že steny sú olepené soľou z mrtveho mora,nie je možné ich čistit,takže o relaxe a načerpaní duševnej energie,pochybujem.O namiešaných soliach z tých morí,máte na to podklady?Viete,že zloženie soli v moriach je identické so zložením kam.soli? Rád by som videl výrobcu,zloženie a certifikát,potom vám ja niečo poviem o tých kockách,o lisovaní a pod.Čo v tom je, vedia len poliaci a ja,pani doktorka nemá ani poňatia a takých doktorov vám zoženiem tucet.Už keď ste sa snažil ničim prispieť,tak ste si mal aspoň všimnúť moje ospravedlnenie o zložení soli z Mm a tiež nepísať inú blbosť, resp.naštudovať zloženie na balení soli Mm,keď nemáte certif.Solné fajky obsahujú len kamenú soľ,resp.zloženie je 98,7%NaCl minerály a čistý halit,ktorý sa využíva len na liečenie a nachádza sa aj v v našej jaskyni,ak viete čo to je, pretože sol z Mm je horká,nikto by ju nechcel a pre organizmus postačuje obsah minerálov nachádzajúce sa v kamenej soli, a práve ten NaCl je najdôležitejší.Jedinečná je len v tom,že sa mrtve more nenachádza nikde inde na svete a svojim zložením,takže niečo ako rarita,avšak pre človeka je takmer nepotrebná.Pre nás úplne na liečenie postačuje kamená soľ s obsahom minerálov.Nadbytočné množstvo minerálov sa aj tak z tela vylučuje prirodzenou formou.Uvažujte.O sol.fajkách www.vitafit.sk.totiž kamená sol.jaskyňa Kryszt.sweta je jedinečná vymenujem prednosti-čistenie priestorov(neustála hygiena),jednoduchá výmena opotrebovaných častí,kvalitné ozvučenie (dom.kino),sol.kryštály odburavajúce stres,zvlhčovač vzduchu,aromaterapia,čistenie nasávaného vzduchu germicídnou lampou a vzduch filtrom.Soľ z Mm sa neťaží ale získava odparovaním,ťažba prebieha len v hlbyných baniach a to je kameň ,ako základný pevný prvok zeme.Ja som mal možnosť si vyberať typy sol.jaskýň avšak ku prírode a elementom zeme,čínskemu učeniu feng-šuej je práve a najlepšie podmienky spĺňa produkt fy Krysztalowy swiat.Na túto jaskyňu má majiteľ patent.Všimnite si,že ostatné sa na seba ponášajú,sú stavané z kociek,s malými obmenami ako olepené soľou,otepané ako kameň niektoré kocky nafarbené na zeleno,alebo v tom lepšom prípade obložené kameňom pokiaľ sa dá.V našej je vidieť všetko na dlani.Na kožné ochorenia,urobiť si soľanku z kamenej soli a to v pomere cca 35gr/l H2O,to sa potom môže ešte riediť alebo aj menej gr, alebo živej soli,soli Mm alebo si aj namiešať,túto vo forme obkladov prikladať na ekzémy,ak je otvorená rana najlepšie je počkať aby sa zhojila,zabrániť infekcii,obklad môže dosť štípať ale pomôže. Pekný večer

janka111

Mame doma 2 solne fajky. Ich vyrobca pise o dobrych ucinkoch na dychanie a fakt pomahaju. Mam otazku na pani doktorku, ktora uvadza "Největší účinek na lidský organismus mají jeskyně, které jsou vybudovány ze solných segmentů z Mrtvého moře (Jordánsko, Izrael)." Ale nase fungujuce solne fajky maju hlbinnu kamennu sol z Himalaji. Ved do fajok mohli nasypat sol z Mrtveho mora, keby to bolo take naj. Tak to nechapem.

objektívny

V podstatě rozlišujeme dva typy jeskyní - vybudované z kamenné soli nebo z mořské soli. Mořská sůl je získávána z oblastí Mrtvého, Černého a Baltského moře. Největší účinek na lidský organismus mají jeskyně, které jsou vybudovány ze solných segmentů z Mrtvého moře (Jordánsko, Izrael). Vytěžená sůl je zpracována technologicky náročným způsobem - lisováním a ohřevem bez použití jakéhokoli pojiva (lepidla). Tím si zachovává své původní chemické složení. Sůl z Mrtvého moře obsahuje mimo chloridu sodného až 55 % minerálů. Pro srovnání, kamenná sůl, kromě chloridu sodného, obsahuje pouze 3 % minerálů.
To napísala Prim. MUDr. Hana Zelenková, Ph.D.

lena

To vyzera, ze dychaci dobry efekt je pri vysokom obsahu Nacl a kozny pri malom. Ale to tak neni. Ja som si 10 navstevami kamennej solnej jaskyne a aj s morskou solou zlikvidovala ekcem na ruke. Len som tam sedela.