Skúsenosti zo soľnej jaskyne

permoník

ano,sú vykonávané kontroly,tieto sú zapisované do inšpekčnej knihy,v prípade nedostatku sa zapíše závada a aj termín odstránenia podľa závažnosti,vprípade hrubých porušení môže byť dočasne,úplne uzatvorená prevádzka,táto kniha je interná,soľná jaskyňa je postavená na úroveň relaxačných zariedení ako napr.posilovňa,takže môžem naozaj ubezpečiť,že tu nehrozí nijaké nebezpečenstvo ochorenia,nakoľko už samotná soľ je dezinfekčná,nemôžu sa na nej usadiť žiadne pliesne,baktérie,a to je práve to čo kladne pôsobí na organizmus dezinfekcia,takže keď nad tým pouvažujete ako môže solná jaskyňa byť škodlivá,no ešte som zabudol na klimatizáciu,všetci vieme kde všade sa nachádza,naozaj všade markety,letectvo,operačné sály,dnes je už tak vyvinutá technológia že stačí do jej útrob vložiť dve tabletky alebo vystriekať špec.sprayom a okrem toho sa tam nachádza aerosol jaskyne tak aké nebezpečenstvo,ja by som povedal,nebojíte sa chodiť na veľké kultúrne podujatia do divadla,kina,vlaky,koľko len tam príde chorých ľudí,zo SJ urobili strašiaka pretože sa určité kruhy obávajú o svoj zisk a zdravotníctvo má na niečo podobné monopol.Po tendenčnom odvysielaní na tv Markíza o SJ bol aj taký zámer,súkromne si mala dať každá Sj urobiť túto kontrolu,bola už aj fi.so štátnou akreditáciou,kde sme si môhli dať urobiť,ale hneď ako sa urobil prvý test v Blave,tejto spol.to MZ zatrhlo,malo to slúžiť ako dôkaz,že pamflet je vymyslený a nezakladá sa na pravde,preto hygiena porobila samostatne skúšky,no fungujeme dodnes.Mudr. Dluholucký po vzore sanatória vo Wieličke si urobil súkromné speleosanatórium v Bystrianskej Jaskyni 1hod.ambul.stojí 240sk,je zameraná na DC,to isté čo poskytuje pobyt pri mori za cca 10dní/8000sk,a solná jaskyňa za cca 120sk,a ke´dže lobby veľmi silná,veď to pán farár povedali,pán starosta,pán doktor to je sväté,naťoľko sme už ovplyvniteľní, nejdu sa sami presvedčiť aká je pravda ale majú radi klebety agentúry JPP a keby im aj zadarmo poskytli dovolenku na Sibíri s cestovnou kanceláriou Wermacht,tak by išli.A na spustenie prevádzky musí mať každá SJ rozhodnutie regionál.úradu verejn.zdravotníctva na dostupnom mieste verejnom,takže ktokoľvek má k nemu prístup,a ak ho nemajú vyvesený môžeš oň požiadať,a taktiež sú všade prev.pokyny,kontroly sú skôr námatkové,takže pokiaľ je otvorená malo by po tejto stránke fungovať všetko.Otázka je aj spokojnosť návštevníka a pod.to už závisí od prevádzkovateľa,a keďže je nás ako húb po daždi,môžete si vyberať.

tavi

len tak dalej,podavajte informacie.Budem rad,niekedy si myslim ze ludia maju az priserny strach nieco vyskusat.Chcem sa opytat,su jaskyne hygienicky kontrolovane?A ked ano ako casto by ich mali kontrolovat?Je dostupny doklad o kontrole?To je z mojej strany vsetko.Diky

permoník

Ahoj Andrej,som asi taký,že zle neurobím a keď môžem pomôžempovedal by som skoro ako ten Permoník.Moje odpovede sú odpoveďami laika a informácie zbieram kde sa dá.Ano spolupracujem s lekármi tu v Martine ORL,aj pediatrami,avšak či by sa dokázali podpísať verejne to pochybujem,pretože dnes sa každý bojí o svoje zamestnanie,radšej bude trpieť než pozdvihne hlavu,jeto vidieť aj na tomto národe ako všetko prijíma s oddanosťou a pokorou a pritom v duchu hromží.Ja chcem vyzvať lekárov,ktorí majú odvahu,aby sa verejne prihlásili k solným jaskyniam a takto im verejne prinavrátili to,čo im bolo ukradnuté tv Markízou a spol.,pretože soľná jaskyňa je skutočne, niečo svojim spôsobom,zvláštne,ľudia,ktorí k nám prichádzajú sú niekedy až ohúrení,pretože doposiaľ nepoznali inú soľ než kuchynskú,nemajú ani potuchy že kamená soľ kvalitná stojí aj 1t 800dolárov,dokážeme sa rozprávať aj 2 hodiny a je to málo,ako začnú byť zrazu zvedaví.Dnes som sa dozvedel,že stres spôsobuje nielenže nádorové ochorenia ale aj 50% sa podieľa na alzhajmerovej chorobe.Pritom kamená soľ je najjednoduchší spôsob relaxu a profolaxie,len ležíte odpočívate a inhalujete,zvyšok je mimo vás.Zaráža ma aj ľahostajnosť zamestnávateľov,nezáleží im na zdraví svojich pracovníkov,len vyžmýkať z nich maximum,veď ľudí je dosť,nezabúdajme že čo si v mladosti nahonobíme na starosť si to nájdeme,myslím tým choroby.Ja sa snažím písať hlavne o našich kamených jaskyniach,pretože pred 14 mesicmi som mal možnosť si vyberať staviteľa,avšak táto kamená solná jaskyňa ma oslovila najviac,má najbližšie k prírode a zdraviu človeka,nechcem tým povedať,že ostatné sú zlé,nie sú dobré,ale naše sú z umelých najlepšie a čo píšem za tým aj stojím a neviem,či by si nezadala aj z niektorou z prírodných.Trúfalosť??? Príďte ku mne a uvidíme,budeme porovnávať.Jeden pán onoho času povedal za všetko čo je vo mne dobré,vďačím knihe,ja to rozšírim a netu.Myšlienka,čotak Ako vznikla soľ?

Andrej

Permoník,
ty tu ale pekne makáš. :) Len tak dalej.
Kedze tento server je nezavisly... ak mas nejaky komplet zoznam jaskyn... sem s nim... radi ho zverejnime. Tak isto ak mas dobre clanky, ktore su zalozene na nejakych vedeckych podkladoch alebo sa pod to podpise doktor, tiez radi uverjnime... kludne aj s logom sponozra informacii. :) Myslim, ze som ti to uz raz navrhoval. Keby nieco napis do www.zdravie.sk

permoník

eli myslím že som to formuloval dosť jasne po ...veci,je pre teba a iných,ďalej je ,pre??? toje pre toho no koho ani neviem ako ho mám nazvať
3 otázniky alebo skratkou OO O?

permoník

na infe sú len niektoré jaskyne,ja ti môžem poskytnúť naše kamené www.krysztalowy swiat.pl,sú tam aj iné veci,pre ??? rád by som vedel čo ťa trápi,ak máš problém,uverejni ho,budeme diskutovať,alebo na meil mi môžeš,ak nechceš zverejňovať,zatiaľ to považujem za slabošstvo,pretože si už viackrát spochybnil bez zdôvodnenia a to sa nerobí.

eli

vedel by mi prosim niekto povedat, v ktorych mestach v SR sa solne jaskyne nachadzaju? nejako sa neviem dopatrat :(. dakujem

dido

mas pravdu naletel som,ALE DOBREJ VECI.Som presvedceny ze mi pomaha.Bol som na prehliadke a moj stav sa mi o 100%zlepsil!Nemozem povedat zatial nic negativne.