Skúsenosti zo soľnej jaskyne

permoník

Timuska do SJ môžeš prísť kedykoľvek a koľkokoľvek pretože je to prírodná haloterapia bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a môžeš chodiť aj každý druhý deň ideálne je však v čo najkratšom čase,výsledok sa dostaví určite,za uvahu stojí zamyslenie sa nad výrokmi niektorých lekárov,ktorí sa vyjadrujú o Solných jaskyniach ako nevhodných pre niektoré ochorenia avšak ja tvrdím že sú to diletanti,ktorí v SJ ani neboli,nevedia na akom princípe vlastne fungujú a ak to vedia tak zo závisti a solidarity k svojmu fachu a papagájujú nezmysly niekoho iného ale tým zároveň chorých okrádajú o alterntívnu liečbu,klimatizácia je dnes bežným doplnkom zariadení a nikto sa na nič nesťažuje,len lekár ktorému sa stúpilo na otlak po komerčnej stránke vyvolal hystériu okolo Soľných jaskýň. Ale ak má niekto hysáka tak nech radšej trpí ako si má pomôcť.Colina ak si z Martina príď,myslím že neoľutuješ

timuska

mam otazocku, mozno mi niekto poradi:
dcerka ma alergicku astmu (alergia na pel) a kedze nam zatial imuno-liecba nepomohla, chcem vyskusat solnu jaskynu. mozeme zacat aj teraz, ked sa uz zacali prejavovat prve priznaky alergie? staci frekvencia vstupov kazdy druhy den (myslim tych prvych 10 vstupov)? nezaujimaju ma nazory ci solna jaskyna ano alebo nie, uz som rozhodnuta, len potrebujem tieto informacie.

jajana

Coli suhlasim s tebou aj ja som počula že nie su vhodne solne jaskyne a aj to že je pre asthmatikov tieš problem klima.

divím sa

Fakt sa divím, že niekto povie (hoci aj lekár) že čosi funguje na princípe klímy v 21. storočí. Nainštalovanie klímy predsa neohrozuje zdravie, to vie každý. Jasnačka, klíma sa musí udržiavať a nebude liahňou baktérií. A čo tak fitká, kiná, hypermarkety, autá, banky, úrady? Dnes je klíma na každom kroku. A mimochodom, v soľnej jaskyni, kde my chodíme, je počas sedenia klíma VYPNUTÁ.

colina

N zaujmala som sa o solne jaskyne pričom dcerka ma plucne ochorenie.Oslovila som slovenskych odbornikov v Martine, Bratislave a odpoved rovnaka.Solne jaskyne su vhodne pre zdravich a nie chrobnickych.
Vysvetlili že solne jaskyne/izby/ su na princip klimi a ta nie je vhodna pričom sa zadržiavaju všetky ,,bacile,,.
Ale vhodana jaskyna pre asthmatikov a naozaj možem odporučiť je Bystrianska jaskyna pričom sa tam aj liečila speleoterapia.
www.speleoterapia.sk

jaskyna

JEDINECNA AKCIA
vstup pre poistencov SIDERIE a DOVERY len za 30,-Sk. Nevahajte a navstivte nas: Solna jaskyna G-Sun
Kovacska 65
Kosice
tel: 055/7297704
alebo: 0911600560

sophia

tak napr.v solnej jaskyni G-sun,Kovacska ul.65,Kosice ma cenny 80Sk/1 dospela osoba,deti do 6 rokov vstup zdarma.Permanentky 10vstupova/680,-Sk, 5vstupova/350,-Sk, 3 vstupova/220,-Sk. Vstup pre clenov SZSP/64,-Sk. Prenajatie celej solnej jaskyne na dobu 45minut (max.20 osob)/1400,-Sk OTVARACIA DOBA: Pond-Piat 08:00-22:00
Sobot-Nedel 10:00-20:00

permoník

ceny vstupov sa pohybujú pri jednozazovom vstupe okolo 150sk,Blava 180sk,no sú aj 120sk, u nás je to zatiaľ 70sk,pri permanentkách na 10pobytov je cena 630sk,pre dôchodcov je to 500sk,taktiež zmluvných partnerov a doporučení od lekára,rodiny na 10vst. pre 3os.1500sk,4 os.1800sk,5 a viac 2000sk,dati predškolského veku majú zdarma,u iných SJ je to tiež individuálne,podľa jednor.vstupu.No najlepšie urobíš,keď si ceny tel.overíš. Pd.