Skúsenosti zo soľnej jaskyne

permoník

tavi,prep.prehliadol som tvoju otázku,
tie stery sa robia nilen zo stien,ale aj z hračiek,lehátok,klimatizácie,klučky,podlahy,stropu opierok rúk,opierok hlavy,ak je v Sj jazierko ako u mňa robí sa odber a rozbor zo všetkého s čím príde návštevník do styku v danom priestore,popri tom sa robí aj rozbor čistoty vzduchu.Zhruba po dvoch týždňoch sú výsledky.V takej kontrole je obsiahnuté už všetko čo je potrebné aby bola prevádzka nezávadná,tu sa totiž nedá nič zamaskovať a som presvedčený že každý prevádzkovateľ v prípade nejakého čo i len malého podozrenia by konal okamžite a nenechal by vec narásť,jeden pamflet nám dosť naštrbil dobrú reputáciu a potrvá ešta dlho,kým sa napraví.Do SJ nikoho nenútime,ale každý súdny človek sa príde aspoň presvedčiť kde ja pravda,kto s čím zachádza,s tým aj schádza,hovorí ľudová múdrosť. Pd.

premoník

ak máš na mysli solnú baňu ako jaskyňu,umelo postavenú,tak žiadny,len názov,stavia ich firma z B.Bystrice,a potom sú bane kde sa doslova doluje,ťaží kamená soľ,hlbinné bane Wielička,Klodawa a iné ako,uhlie alebo iné nerasty dobývané banskou technikou Ostrava,Karviná,Handlová,tieto soli sú staré až 250mil.rokov ako uhlie.Tu práve nastal rozpor v názvosloví,kedy p.Dluholucký sa rozhneval nad umelou SJ,že jaskyne sú len pod zemou,vytvorené prírodou,tak iní sa snažia dať tomu inakší názov,baňa,no môžu sa pohoršovať zase baníci,bol aj návrh komora,no pripomína to zase utrpenie 2.svet.vojny,avšak ja svoj názov nezmením slovo jaskyňa je všeobecné podst.meno,nebolo spryvatyzované a nakoniec speleoterapia a haloterapia sa zaoberajú jedným a tým istým www.halotherapy.com a vo svete sa taktiež hovorí jaskyňa.Spokojná?

permoník

opakujem pri otváraní každého zariadenia sa postupuje v zmysle platných hyg, predpisov,tieto sú potom špecifikované pre každeé zariadenie zvlášť,iné pre kuchyne,iné pre školstvo,zdravotníctvo a pod, Tieto podmienky sú určené a po ich splnení je vydané rozhodnutie s posudkom na prevádzkovanie.Dodržiavanie stanovených predpisov potom následne si hyg.kontroluje zápisom v inšpekčnej knihe a aj vyplývajúcimi opatreniami.Tie kontroly sú od typu zariadenia,takže hygiena vie kedy,ako,čo kontrolovať na prevádzkovateľovi to nezávisí,ten je povinný sa držať prevádzkového poriadku,ktorý máte tiež možnosť k nahladnutiu a tam sa dozviete určené opatrenia,napr.kedy umývať,čo umývať,%uálny roztok na umývanie,pranie,proste je tam všetko tak napísané aby bola dodržaná hyg.nezávadnosť a k tomu prispieva aj aerosol.Reštaurácie,hotely,plavárne,všade je vypracovaný prevádzkový poriadok,tam napr.často možno každý deň sa odoberá vzorka vody,dezinfikuje,vhoteli to nie je potrebné,závisí to od prostredia a SJ je bežné prostredie,takže nechajte to na hygienu,najlepšie rozumejú svojmu remeslu,vedia kedy majú robiť kontroly.

tinaaaa

tak to by aj mna zaujimalo.Ja chodim do sj uz 7mesiaco tak 3xdo tyzdna.Ziadne kontrolne listy som nevidela.No ked by boli tak by mi stacilo len vidiet ze solna jaskyna vyhovuje normam.No a ze je bez pliesni a bakterii.Ja mam velmi dobre skusenosti so solnou jaskynou ale kolegine stale neveria.Tak to by ich mozno trosku upokojilo.

tavi

chcem sa este opytat,pocul som o tom ze by sa mali robit aj nejake stery zo stien a kontrola cistoty ovzdusia alebo nieco take.Robi sa to?Ked ano ako casto?To je cisto len otazka,nijako neutocim.Len som zvedavy ako to je.Dakujem

permoník

to je v poriadku,hygiena nemôže predsa každý týždeň robiť kontroly len preto že niekto...nie je to lacné,a keď je to v poriadku,kontroly sú taktiež pre potrebu hygieny,nie sú povinný nám dávať výsledky apodobne tu postačuje,že prev je pod kontrolou ŠZÚ,tak ako je to všade inde,prečo my by sme mali byť výnimkou,v nemocnici majú výsledky? pracoviská sú zozadené podľa stupňa nebezpečia,či už pracovného,hyg. a tak sa podľa toho aj vykonávajú kontoly 1x,2x xkrát za urč.obdobie.A keby aj bol výsledok,rozumel by si mu?Pochybujem,aj ja sa spolieham na odborníkov,jednoducho nemôžem vedieť všetko a všetkému rozumieť a ovládať.Pre mňa je rozhodujúce,že som splnil podmienky stanovené pre otvorenie a prevádzku,hygiena prišla overila si a výsledok je,že SJ je v prevádzke to je všetko.Hygiena si svoju prácu odvádza skutočne dobre,veď v prípade niečoho je hneď nejaká epidémia.Myslím,že máš zbytočné obavy,ešte raz akonáhle by hyg.odobrala zariadeniu toto rozhodnutie je zatvorená,a to znamená nejakú príčinu,závadu,nebezpečie,naozaj nie sú žiadne obavy ja neviem ako by som to ešte ináč mohol napísať.Čau

tavi

permonik dakujem,ale ja som bol v sj-poziadal som o doklady potvrdzujuce hygienicku nezavadu a ukazali mi akurat prvu hygienicku kontrolu,kotra bola urobena pri otvoreni.Potom tam nemaju uz nic ine.Takze neviem.Rad by som bol keby boli vsetky jaskyne kontrolovane (hygienicky a potvrdenia by boli na strankach,alebo bezne dostupne navstevnikovi).Myslim si ze v tedy by ludia mali naozaj doveru chodit do sj.Takze asi tak nejako.