Odreniny!

miskovicka69

No tak ja a odreniny, to je ako skoda slov :D Zakazdym a pri vsetkom ci uz o nabytok sa odriem, skrabanec modrina ostane, alebo sa buchnem alebo spadnem. Neviem no ale tak pokial by ste mi vedeli poradit, co robit aby sa tie odreniny pripadne rychlejsie hojili bolo by to super, kedze ide leto :D

Adulik951

Vidím, že táto diskusia je o niečo staršia, ale myslím si že problém hojenia odrenín je stále značne aktuálny. Baby na všetky možné odreniny za celé leto som použila krém zalve a hojilo sa to ukážkovo rýchlo a bez svrbenia tak ja len toľko.

:D

vcera som spadla na ceste a mam odreniny na oboch nohach aj na ruke strasne to boli a neviem co na to prosim poradte mi:(((

majama

...to je jedno co pouzijete ne dezinfekciu,moze byt aj alpa,alebo obyc.slivovica,ak je v rane drobny strk,tak treba pod tecucou vodou vycistit ,popr.aj z kefkou,ak sa vytvori chrasticka,moze sa potierat obyc.indulonou,aby trosku zmakla a nepopraskala...na ocistenie tvare moze byt bud peroxid,alebo tiez alkohol-oba dobre stipu :-),pre slabsie povahy borova voda,resp.repikovy odvar

RNG

betadine je 1% jod viazany na patentovanu chemikaliu. Ja odporucam stary osveceny jod v alkohole a vode, jodovu tinkturu. Ale ja sam si davam na odreniny a skrabance, dokonca aj otvorene zahnisane rany zmes cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek GS(1.5 lyzice jemneho praskoveho cukru, lyzicu kokosoveho oleja a 5 kvapiek GSE, dobre zamiesat v sklenenom kelimku. Mam tuto zmes v kazdej kupelni, netreba ju chladit.

ethel

tak si zajtra kúp ten betadin.Treba to nechať sušiť,prípadne si to prelep.Nezostáva ti nič iné,len vydržať...

anonymna

no mala ale nie az takeho velke a tak boletive no vydezinfikovala som si to uz ale stale to boli mam ich od vcera