nedava najavo, ze ma lubi

Príspevok v téme: nedava najavo, ze ma lubi
wena

priatel mi nedava pocitit, ze ma lubi. nepovie mi, ze som mu chybala, alebo ze ma lubi... ked sa ho na to opytam,tak povie, ze jasne, ze ma ma rad. neviem preco ma s tym taky problem povedat mi nieco pekne, alebo mi dat pusu, objat ma... obcas to urobi, ale mne to nestaci. ked som mu o tom povedala, povedal, ze sa mu vidi, ze by som potrebovala drzat sa za rucicky a sepkat si sladke veci (obaja mame 23 a sme spolu takmer rok) a ze to robia ludia na zaciatku vztahu :( viem, ze ma ma rad, ale asi ako kazda zena potrebujem citit, ze ma partner lubi a stoji pri mne. som z toho velmi nestastna, myslim, ze ak sa to nezlepsi, tak sa s nim rozidem. poradte prosim, co robit. diky

rasto

mila dana5, takych ako som ja je asi malo, to je fakt, a mam 29 rokov.
suhlasim ,ze pre vacsinu muzov su tie knihy "necitatelne kecy", ale tomu sa divim, ved neriesit taku zakladnu vec ako su vztahy so zenami je velka chyba. ti muzi, co to vedia alebo sa snazia, maju vyhodu, lebo si so zenami lepsie rozumeju. aj ked niektorym zenam robi dobre, ked ich muz je "neotesanec", asi ich to vzrusuje alebo co.

lejla

No Rasťo...samozrejme, že Ťa neironizujem...len nie všetko, čo sa tak ľahko vysloví, sa aj ľahko vykoná. Skúsila som aj rozhovor, doslovný "návod na použitie", ale je to bezpredmetné...áno, pomôže to, tak na dva dni. A potom sme znova tam,kde sme boli. Takže s tým ostatným, čo si nižšie napísal, sa plne stotožňujem. A presne viem, čo mám urobiť. Len to chce nazbierať troška odvahu a nájsť miesto a nové zázemie. Aj tak ďakujem za radu a ochotu.

adelykus

ja som skoncila s jednym. Som prave opak bol taky hrozny stale mi len hucal do hlavy ze ma lubi ale v skole chodil za insimi babamy a tvaril sa v triede ako keby nic. Zda sa mi ze ma mal len na pobavenie. Od kedy sme sa rozisli je velky suknickar. Asi ma znenavidel.

dana5

Ahoj Rasťo, môžeš mi prezradiť koľko máš rokov? Nestretla som sa s chalanom, ktorý by sa snažil pochopiť, ako myslia ženy a dokonca by bol ochotný siahnuť i po nejakej knižke o vzťahoch medzi ĺuďmi. Pre väčšinu mužov sú to nečitateľné keci. Vo vzťahoch taktizujú väčšinou ženy, aj keď sa to nie vždy darí. VeĽA šťastia, si milý.

rasto

co som tym vlastne chcel povedat? aby ste si nemysleli, ze sa vychvalujem aky som perfektny.
my muzi nevieme, co zeny potrebuju. odkial by sme to mali vediet? nikto nas nenaucil, ako so zenami spravne zaobchadzat. a niektori z nas maju pocit, ze to vedia, aj ked to vobec nevedia. preco sa s takymi muzmi uspokojite?
zeny nemaju vo zvyku nam to hovorit tak, aby sme tomu rozumeli. sice to naznacuju, ale cakaju ze si to domyslime. ale my si nic nedomyslime, to nevieme, nie sme zeny.
a preco muzi po case ochladnu? muzi potrebuju volnost, ale nie na to aby osukali prvu pipku co stretnu. potrebuju byt proste sami, je to nejaka psychologicka potreba. v beznom vztahu zena nema od muza dostatok prejavov lasky a mysli si ze ju muz nemiluje. tak to zacne riesit ale zenskym sposobom, pokusi sa muzovi citovo priblizit. ale to je chyba, muz prave vtedy potrebuje pokoj a byt trochu sam. v manzelstve je to zlozitejsie, pretoze spolu byvaju, takze sa fyzicky tazko mozu odlucit. ale taketo odlucenie vztahu pomoze.

rasto

mila lejla, neviem ci ma ironizujes, povedzme ze nie, tak ti poradim:
skusala si mu to vysvetlit (pokojnym rozhovorom, ostatne formy co si spominala su zbytocne, placom nic v tomto smere nedosiahnes)? naozaj si mu povedala, co od neho potrebujes? teoriu ovladas, takze by si mala vediet ako na to.
nie vzdy to vyjde, a mozno sa ti nebude pacit, co ti poviem, ale preco si s nim? odmieta ta, ani s detmi ti nepomaha, tvoje potreby su mu vlastne lahostajne, si z neho citovo vyprahnuta. potom nie je tvoj manzel, len zije na tom istom mieste ako ty.
tazko sa mi radi, viem o tvojom vztahu malo, ale spravila si uplne najzakladnejsiu zensku chybu: dufala si , ze sa zmeni alebo ze ho zmenia deti. nikto sa v zivote nemeni okrem ludi ktori sa zmenit chcu a aj tym to da poriadne vela prace. on musi chciet sa zmenit.
a este: myslim, ze dobre vies co mas urobit. len sa toho bojis

poviem ti moj priklad: tiez som bol dost citovo chladny a neuznaval som frajerkine nazory. niezeby som sa citil nejak nadradene, proste som to robil automaticky. dost dobre si pamatam chvilu, ked som pochopil ze aj ona ma casto pravdu (dost ma prekvapilo, ze som o tom predtym nevedel). postupne som pochopil, ze chcem aby bola stastna a preto sa musim viac snazit, aby som naplnal jej potreby. precital som nejake knihy, porozpraval som sa s nou o tom. vela veci ma prekvapilo, napr. ze ako kazda zena potrebuje rozne prejavy pozornosti. predtym som to proste nevedel, ja ich nejak extra nepotrebujem tak som predpokladal, ze ani ona nie. ved ju milujem, tak co furt riesi. ale uz viem, ako to chodi, tak sa snazim. alebo s pomocou v domacnosti. tiez som lenivy jak vos, rad sedim pred telkou alebo kompom, a nechce sa mi prat, upratovat ci zehlit. ale obcas to robim, lebo nechcem, aby to vsetko robila ona a bola potom unavena a otravena.

lejla

Rasto, a keď ani taký úprimný priamy rozhovor nepomáha??? hááááá? čo potom...len si skús dozadu prečítať odo mňa príspevky. Nie je ich až tak veľa...a tam daj múdru radu. A také knihy ako tu uvádzaš, som už zhltla niekoľko a stále nič....

rasto

super, tak je vlastne vsetko v poriadku, dokazali ste sa porozpravat a vyzera to tak, ze ste to vzajomne pochopili.
naozaj je velmi dolezita FORMA, akou sa muz a zena rozpravaju. a to vacsina ludi nevie, kedze ich to nikto nenaucil. predpokladam, ze poznas tu knihu Muzi su z Marsu a zeny z Venuse. ludia ju dost podcenuju, ale su v nej fakt dolezite informacie o rozdieloch medzi muzmi a zenami, co sa tyka komunikacie a emocii.

wena

ahoj rasto, ja som sa s nim o tom uz viac krat bavila. on vtedy pracoval, ja este nie a nevedela som to pochopit, preco sa mi nechce venovat tolko, kolko by som chcela. vravel, ze by som sa asi stale chcela drzat za rucicky a sepkat si sladke slova. teraz uz pracujem aj ja a uz sa na to pozeram inymi ocami. ked pridem unavena z prace, chcem mat chvilku cas aj len pre seba. tiez mi povedal, ze sa nerad prejavuje na verejnosti. my sa takmer vobec nedrzime za ruky. vonku by asi nikto nepovedal, ze spolu chodime :) uz mi to ale velmi nevadi. zacinam si zvykat. v sukromi je to totiz uplne ine. vtedy je ku mne velmi pritulny. je to asi taky typ cloveka. i ked by som uvitala aj nejaky ten prejav na verejnosti (obsas sice byva, ale to je zriedkave). co uz... inak s tym miesanim emocii a informacii mas uplnu pravdu. na to som uz aj ja prisla, ze ked mu rozpravam nieco kludne, nie s vycitkami a placom dokazeme sa o tom normalne porozpravat. dakujem ti za radu.

rasto

mila wena, co takto normalny rozhovor s priatelom o tvojich citovych potrebach? mu vysvetli, co mas rada, preco to chces a v com si odlisna od neho.
dolezite ale je, aby ten rozhovor bol emocionalne neutralny (nieco ako navod na pouzitie), lebo muz rozmysla inak ako zena a nema rad, ked zmiesas informacie a emocie. a nepouzivaj zenske okluky, nejdes ho manipulovat ale informovat, takze priamo na vec, a ziadne citove vydierania (ty ma uz nemas rad...)