Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

mama42

alternativa
vies sem tam sa sem pozriem.....mas ty dieta ktore malo anorexiu???????? ak nemas tak preco tu rozpravas o nechapajucich a necitlivych rodicoch????co si nezazila..nevies ako to prebieha..preco sa to stane.. praveze rodicia anorekticiek su rodicia ktori sa o ne staraju ako o male deti daju im vsetko vsade ich vozia len aby sa im nestalo nic vsetko im vybavia zabezpecia....a tym u nich nevypestuju samostatnost a zodpovednost...ale nie su nechapajúci a necitlivi...nemozes to hovorit tak vseobecne...ak si to ako rodic nikdy nezazila..a ty mishe radis aby si to sama zrovnala v hlavke???? to je fakt dost blba rada v jej pripade...nikdy si necitala o tom alebo nepocula ze dievca v takom stadiu ako je ona si to sama zrovnat nevie?????
vies myslim neviem teda ci si lekarka..ale asi nie lekarka na anorexiu...a ani rodic anorekticky..tak prosim ta neurazaj tu vsetkych rodicov..kolko rodin ma zle rodinne zazemie..podrezu mamy svojej dcere hrdlo..a aj tak nie vsetky dievcata dostanu anorexiu....
prepac ale urazilo ma to...UROBILA SOM CHYBY..VELA..CHYB...ale aj ini ludia..rodicia..robia...chyby...!

Alternativa

Mis.,
prave my dve sa predsa dlho pozname a rozumiem Ti. Ozaj, spominas si na zazracny Arabelin prsten? Ako to spievali v pesnicke? ...spolahni sa len na seba...Veru, to je najvacsia istota. Plus je super, ak mate pri sebe blizkeho cloveka, co Vas podrzi. A co, ak ho pri sebe nemate? Alebo len nechcete citit? Tak uz sa nastvite a postavte sa proti tej svinuche PPP hoci aj same. Zacat treba v svojej hlavke, lebo hlavu nechapajucich, necitlivych rodicov nemozete zmenit. Ano Mis., skus si moje slova este raz precitat a zvaz. Pa

mis.

Alti, je to v inom, ale nechce sa mi to tu vysvetlovať...A ako to máme dokázať teraz samé, keď nás "oni" do toho "namočili"?..keď je to už rozbehnuté?...Neviem napísať to, čo mám na srdci...(ale tiež nehovorím, že za moju PPP môžu úplne oni)

Alternativa

Hmm, dievcata s PPP davaju pricinu rozbehnutia tejto choroby prave vztahom v rodine. Bude na tom velky kus pravdy, ved to hovoria aj odbornici. Ale su tie rodiny az take neznesitelne? Mozno, ze ano. Mam pocit, ze pri takomto "prefackani", ked smrtelne ochorie Vase dieta, sa kazdy rodic spamata. No, zda sa, ze nie. Tak potom vidim jedinu moznost : prestante, dievcata, hladat vinu v inych, ktorych jednoducho nemate v moci zmenit. Zacnite kazda u seba a zistite, aka to je tvrda makacka. Dokazte hlavne sama sebe, ze na to mate. A potom to uvidia aj ti rodicia, ktori Vas mozno v mnohom naozaj precenovali alebo podcenovali. Tu rodicia uz nie su doleziti, bojujte kazda sama za seba. velmi Vam drzim palce. pekny vecer.

timka

je to presne ako pises. PPP sú choroby ako závislosť. Len s tým rozdielom, že alkoholik alebo drogoš keď abstinuje, vyhýba sa kontaktu s alkoholom, drogami, odoláva im a po čase to ľahšie. Ale anore. a bulimik sa musi naucit s jedlom jest a ovladat sa. Lebo alhokol si dat nemusis ale jest sa musi a o to to je tazsie. Kontaktu s jedlom sa nemôzes vyhnut.

ela.

mama42,
tato diagnoza pojde s nasimi dievcatami do konca zivota a preto sa budeme o ne aj bat cely zivot.Citala som studiu o zavislostiach, v ktorej sa pisalo, ze clovek sa zo zavislosti nevylieci.Moze ale uspesne abstinovat do konca zivota.A kedykolvek moze prist aj recidiva.Zalezi od cloveka, /vsetko sa odohrava v hlave/ od jeho sily,voli, presvedcenia, od toho,ci prijal a ci sa stotoznil s novym zivotnym stylom a od mnohych inych faktorov.Dolezite je pochopit a prijat tuto diagnozu a ked sa s nou naucia zit, urcite sa to v poho zvladnut.
Absolutne suhlasim s Gabikou aj s tebou- vsetko sa odohrava v hlavke.My tym nasim dievcatkam musime verit, vytvorit podmienky a dat im sancu, aby uspesne zvladli tento tazky boj a viedli plnohodnotny zivot, ci uz s hranolkami, hamburgermi, alebo so zeleninkou a racio stravou...