Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

ela.

Ahoj Gabi, tak to je fain. Je skvele,ze budeme mat takuto barlicku /v podobe odbornika/ po ruke.Ved niekedy mam pocit, ze nielen nase chore deti, ale aj my, relativne zdravi rodicia potrebujeme odbornu pomoc a konzultaciu.
Diky moc za vsetkych rodicov

ela.

mama42,diky.
Stravovaci rezim ma dcerka od urcitej doby vo svojich rukach.V minulosti to bolo tak, ze som jej varila,nakladala...Ale od isteho casu prevzala po konzultacii s odbornikmi zodpovednost sama za seba.Samozrejme, ze sa bavime o PPP,ale len ked ma ona zaujem tuto temu rozoberat.Inak preberame spolu takmer vsetko,Sme take spojene duse.Takze ma aky-taky poriadok v zostavovani jedalnicka.Iba ma poprosi,cim jej mam doplnit chladnicku,popripade jej nieco ukuchtim podla jej predstav,resp.to uvarime spolu.Po tejto stranke,je to ok.A s tym cvicenim-ona v tom nevidi nic zle.Ale vo mne je stale strach a obavy.Ved som matka a bat sa o svoje deti budem stale.Dakujem ti za podporu a zelam vsetko dobre.papa

gabina

Kiky:
naozaj, mala by tu byt kazdy den tak od stvrtej popoludni. Ale ved nam daju presnejsie vediet.-)) Myslim, ze sa s nou budeme mat o com bavit, vsak?

mama42

ela
uz si si tu vypocula viacero prispevkov ja som ako mama tym tiez presla je velmi pozitivne ze zacala jest a to cvicenie iste suvisi este s tym ze nechce stale pribrat to bude trvat velmi dlho kym to dovoli aby aspon trosku pribrala ...je cvicenie a cvicenie..isst s kamoskou na bicykel alebo s kamoskou na kolieskove korcule...alebo s kamoskou do posilovne trochu pocvicit a poobzerat peknych chlapov je nieco ine..ako ist sama na kolieskove a prist o hodinu cela upotena..alebo to nejako prehanat v tej posilovni..s jedenim bud opatrna nedavaj jej velke davky aby to nepreslo fakt do tej bulimie stava sa to ...nech pribera pomalinky...ale nech ani nestagnuje na vahe...viem ze sa trapis ...drzim vam prsty...bude to trvat este velmi dlho kym ppp prestane byt vasou prvoradou a kazdodenou temou

gabina

MILÍ RODIČIA!
Chcela som Vám len povedať, od budúceho týždňa postupuje toto dôležité PPP-čkárske fórum do vyššieho levelu:-)
Neľakajte sa, ľuďom, ktorí to tu spravujú, na nás záleží a tak vymysleli niečo, čo si ja osobne myslím, že je dôležité a skvelé. Ak niektorí z Vás cítili, že by potrebovali radu odborníka, že by potrebovali vedieť niečo, čo sa dozvedia len u neho, je tu šanca na porozprávanie sa...
Od budúceho týždňa totiž bude od popoludňajších hodín napojená na fóre pani psychologička a bude Vám k dispozícii.
Nebojte sa pýtať, využite možnosť virtuálnej poradne, ak máte otázky...!

ela.

kiky,
Aj ked moja dcerka sa drzi dlhsiu dobu, dovolim si tvrdit, ze stale ma PPP.Cesta do ciela je dlha a ked sa robia tri kroky dopredu a jeden dozadu, je o to dlhsia.Kamaratov nezanedbava,prave naopak,aj kamosky nahovorila,aby chodili s nou cvicit,tak tam vlastne chodia v skupinke./oni nevedia o jej chorobe/ a hraju sa na cool babenky,ktore o seba dbaju.Len ja sa na to pozeram trosicku inak.Co sa tyka jej vahy, ani nepribera,ani nechudne...
Dakujem ti kiky za tvoj nazor.Si zlata.Vies, ja si zo vsetkych vasich prispevkov nieco zoberiem a vase rady su nad zlato.Aj ta tvoja.Tak este raz diky.Drz sa,pa

alti

Ela,
sleduj a nechaj priestor casu. Ja osobne by som nejako striktne nezasahovala. Prioritu vidim v zdravom jedeni. Prever, ci nenabehla bulimia. Hoci veda hovori inak. Cas ukaze, bud pozorna, vnimava. Ved cvicenie 5x zo 7 dni nie je cely tyzden :o). Dobru noc.

ela.

alti,dcerka papa pravidelne, zdravo a celkom sa jej dari.Je v pohode,cim dalej,tym viac sa usmieva,posobi vyrovnane, ale fakt mam pocit, ze jej podvedomie sa este stale boji toho jedla, ze je tam ten strach,ktory nici cvicenim.
A mozno je ten strach stale aj vo mne.
pa