Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

mama42

natty
si tvrdohlava:-) som sa normalne usmiala...ako male dieta..KED JA TAK POVIEM TAK TAK BUDE:-))A HOTOVO
musi sa vyriesit problem s tvojim otcom...tvoje zvracanie je len dosledok toho co sa deje v tvojej rodine...kym sa to neprestane diat..dovtedy nehovorim ze budes mat problem...ale je to velmi pravdepodobne ze ho mat budes

natty

nevravela som ze nebudem jest.. jem normalne.. ako normalny clovek.. neprejedam sa ako kedysi... a nehnevam sa.. teda mozno.. prepac ak sa to dotklo.. som mierne podrazdena..

natty

je to len na mne... nie na rodicoch.. a vravte si kto chce co chce... JA sa chcem toho dostat.. JA sa z toho dostanem.. a ked sa chcem dostat z toho sama, tak to tak aj bude

mama42

natty
zbytocne sa tu na mna hnevas...
neviem preco nechces aby ti pomohla mama alebo lekar...preco to chces zvladnut sama...
a zvladnut to tak ze nebudes jest...neni nic moc riesenie

natty

mama42 moja mamka ma svoje problemy.. zvladam to teraz sama... ked padnem znova, otocim sa na nu.. ale zatial sa mi dari samej...