Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

misha

kvetka, tiež ma to veľmi hnevá, keď mi niekto povie, že som schudla, hoci to nie je pravda, a hoci som pribrala!
igriska, no, porobila som si skúšky, tak mi tak odlahlo, už nemám také zlé myšlienky, ale to jedlo sa nejako zasa zhoršuje:-( Ale ďakujem..A ty ako? A ja sa na mamu nehnevám...

anka

igriska,ved to je ten problem,ze chcu len to,aby sme pribrali,a to nie je len o chudnuti...to,ze mi vsetci hovorili,ze som chuda,alebo ze mam pribrat,mi este viac pohorsilo,lebo som mala pocit,ze ich zaujima len moj vyzor,ale nie pocity...

igris

dievcata, skuste sa pochopit aj vase mami , ze sa o vas boja, preto za kazdu cenu chcu aby ste pribrali, aj ked asi vzdy nevyberu ten najvhodnejsi sposob, nehnevajte sa na nich... :)
mishka dufam ze sa ti dari lepsie :)

kvetka

no misha som rada ze mas podobny nazor.no a alternativa vies co ma najviac hneva?ze moja mama aj ked priberiem sa mi snazi a presviedca ma ze som este vraj schuudla.no to ma uplne najviac hneva.ved aka som nervozna ked priberam a este takto mam klame len aby som jedla

Alternativa

Na zaciatku PPP je spravidla NEISTOTA a PRILISNA TUZBA po DOKONALOSTI.
Rodicia sa musia zamysliet, aky podiel na tychto "spustacoch" maju. Nikdy nie je neskoro postoje menit : povedat dietatu, ze ho milujeme, hoci z matiky ma 3, je treba vidiet aj vlastne dieta ako cloveka so svojimi bolackami. Ze sa s nim radi porozpravame o jeho problemoch - hoci nam sa zdaju mozno smiesne. Ale pre dieta smiesne nie su, su primerane jeho veku.