Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

mama42

natty
ja nehovorim ze sa nemas sancu vyliecit...ale ak fakt sa chces...ale fakt...tak lekar by ti urcite pomohol....mozno aj ambulantne..ze by si chodila na sedenia..ku klinickemu psychologovi...ani o tom nik nemusi vediet...len ty tvoj otec a mama...ten psycholog...

kolko dni..mesiacov rokov?? tvoje zvracanie trvalo??

natty

mama42 toto obdobie ano :) tento tyzden... abstinencne priznaky.. ale inak som v pohode.. mila, dobra, usmiata :D snad to skoro prejde to zle.. idem ale spat uz.. bru noc zelam;)

natty

mama42 viacmenej mi pomaha toto forum.. su tu zlate dievcata.. aj ked maju vela svojich problemov, podporuju ma v tom aby som sa z toho dostavala... a som im vdacna.. lebo su take ako ja a chapu ma... :) a hlavne je, ze konecne vo mne ozila ta druha polovica mojej osoby.. ta co chce byt zdrava, ta co nieje taka sprosta... a snad boj proti polke co ma zabija a nici mi zivot vyhra... len jedine co potrebujem, je vela povzbudenia. aj ked od ludi ktorych viacmenej nepoznam... aj keby mi clovek hocijaky povedal na ulici drz sa, aj to mi pomoze

natty

mama42 kazdy den.. po kazdom jedle.. po kazdej salke caju.. stale.. x-krat denne.. pre mna bol uspech aj jeden den nevracat

mama42

natty
no ja som tiez jemne podrazdena...skrz necitlivych a bezcitnych rodicov...a ty si mi vosla do rany..takze takisto prepac..