Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

ela

damaxy- ja si tiez neviem predstavit,ze raz vyletia tie moje vtacatka z hniezda.Viem ale,ze raz to urcite pride.A vies co?Budeme tie najlepsie babicky na svete- haha, uzijeme si vnucatka,budeme ich bravat na prazdniny,dovolenky,vikendy a nase deti si budu uzivat.Brrrr-hrozna predstava-Ja a babicka..Alebo si kupim psika...Alebo, budem si jednoducho len uzivat s muzikom a spominat na to,co sme prezili a verim, ze PPP bude jedna z tem, o ktorej budeme rozpravat v duchu: "Ako sme to super zvladli......."

ela

Mishi, neviem,ci ho najdes na internete,ale najjednoduchsie bude,ak si kupis casopis Markiza za 27,-sk.Fakt sa to oplati precitat si to.....
Pekny den

misha

Ajoj Eli..Prosím Ťa, dá sa ten článok prečítať niekde aj na internete? Nemôžem ho nájsť- na markíze...Ďakujem.

damaxy

aj moje sú so mnou spokojné,ja som s nimi rastla od rána do večera,ja nepracujem len vychovávam a som na svoje výsledky zatial hrdá.A viem aj predvídat všeličo tak ich poznám,dokonale.Neviem len ako budem prežívat ich odchod z domu,no raz ma to čaká.

ela

presne tak, damaxy..Ja osobne velmi cerpam zo svojho detstva a strasne moc sa snazim nerobit take chyby,ake robila moja mamina pri mojej vychove a ktore mi vtedy bytostne prekazali a "strpcovali" zivot.A aj ked je to paradox,prave kvoli svojej mamine som taka mama,aka som.Teda, neviem sa posudit,ale moje deti hovoria,ze by ma nevymenili za nic na svete..a to je fain

damaxy

my nastastie nemáme takéto ochorenie ani iné,no som zistila,že v období dospievania ,ale aj počas celého vychovného procesu,rodič musí velmi vážit svoje slová na adresu detí,vžit sa alebo lepšie spomenút na to svoje obdobie,čo dokáže ublížit a čo povzbudit.

ela

damaxy
alebo ked dcera povie:"som nestastna, lebo ked priberiem,nebudem nicim vynimocna.Takto vynikam aspon tymi kostami..." A ja jej poviem: omyl dievcatko.Pozri sa na seba.Myslis,ze vynimocnost cloveka sa meria v kg? Ty si krasne, inteligentne,rozumne dievcatko,ktore ma svoje ciele a plany do buducnosti, ides si za nimi, dohovoris sa 2 svetovymi jazykmi, ked prides do miestnosti,ta sa hned rozjasni,bo mas charizmu na rozdavanie,vies ludi potesit a rozosmiat....Myslis, ze nie si tymto vynimocna? A ked budes v poho, dokazes omnoho viac, ver mi.
A dcera mi odpovie: "fakt mami? Mmh,asi mas pravdu"

ela

kiky, bulvar nie je normalny, tam nejde o etiku,ide o to,aby sa co najlepsie predaval,bez ohľadu na to, aku "galibu" narobi.
Ale ked sme pri tych casopisoch, dnes som dostala echo od nasej alternativky o članku v casopise Markiza: "Moj zivot s anorexiou".Uzasne napisany,kruto prezity, ale doporucujem si ho precitat!!Najde sa tam kazda z nas:deti i rodicia.Treba ho nenapadko podsunut na precitanie aj svojim rodicom.A co je skvele? Su tam aj kontakty na odbornikov..Super!!!!!!!!

damaxy

nase dievčatá sú v istom období života velmi ovplyvnitelné.No ked je dobrý vztah medzi mamou a dcérou,kamarátsky,dôverný,dá sa vela chýb a názorov opravovat.Dcéra príde,že neoblečie rifle,cez zadok.Ja jej na to poviem,samozrejme lebo ho máš pekný pevný a okrúhly.Ona sa opýta Fakt?Je pekný?Ja jej na to poviem a už som ta niekedy klamala?Mne sa taký páči.A hladáme iný strih,v ktorom ten pekný zadok ukáže.

kiky

ela: a vieš čo je ešte väčší paradox?Na jednej strane v časopise je hrozivý článok o anorexii a na ďalšej rady ako perfektne a rýchlo schudnúť...no je to normálne???

Najčítanejšie články