Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

timka

ela: dávaj pozor na dvoju dceru. ale opatrne. Ja trpím anorexiu už 7 rokom. Naposledy, keď som mala 29 kg, som chytila aj obscesie. Hoci som ledva žila, nieco ma nutilo každy deň ist cviciť a šlapať kilometre. Najprv to bolo len 30 min a 5km, potom už hodina atď až do skončilo s celodenným pohybom, mala som strach spať, elbo som vtedy spalovala menej kalorií, všetko som robila postojačky, až som si zničila svaly na nohach a nevedela som 2 mesiace ani chodiť.

ela.

ahojte, po dlhsom case opat pisem.Dcerka sa drzi, myslim, ze pomalicky napreduje vo svojej liecbe. Pravidelne papa, navstevuje odbornikov, pekne s nimi spolupracuje,ma vela zaujmov a ...velmi vela cvici.Kazdy den je v telocvicni,alebo v posilnovni. Chcem vas poziadat o radu:"myslite si, ze je to v poriadku?". Mam pocit, ze bulimiu vymenila za kazdodenne cvicenie.Mozno je to ok, ja neviem. Sama hovori, ze cvicenie ju zasobuje endorfinmy, pokojom a dobrym pocitom.A kedze zobrala PPP do vlastnych ruk, nemozem a hlavne nechcem ju v tomto smere obmedzovat, zakazovat a pod.Iba som jej navrhla, aby trosku spomalila tempo.To iste jej povedala aj psychiatricka, dokonca psychologicka jej navrhla, aby s cvicenim uplne prestala.No nechce o tom ani pocut.Vraj spravi vsetko, co je potrebne pre jej zdravie, ale cvicenia sa nevzda.
Aky mate na to nazor..?

sunny20

na mna tiez kukaju cudne ked si kupujem v zelovoci jedno jabko:) a to ani nie som anorekticka.. ja no celkom ok. musela som odist z domu bo som sa vobec nedokazala ovladat tak teraz som u frajera .. ale tu sa to celkom da. k ps idem 11teho bo som bola objednana tak to nejdem ani nejak urychlovat

ForEver?

celkom v pohode. urobila som pokrok a sla som si do obchodu pre ranajky:) az na ten trapas, co sa mi stal- kupovala som jogurt a jabko(hold, sta prava anorekticka), tak to bolo fajn. aj to chutilo fajn. len ma teraz boli brucho:)
a co ty? bola si vlastne u toho ps?

ForEver?

ahoj sunny: skus jest potraviny s vysokym obsahom horcika- napriklad: hlavkovu zeleninu, orechy, petrzlen, morske ryby... kup si sumive magnezium, stoji asi 80Sk...
ale ako vidim, cim skor by si sa mala poradit so svojim obvodnym lekarom

sunny20

hmm mne obcas velmi silno busi srdce, nemozem kvoli tomu ani zaspat a obcas sa na to budim. mala by som ist k doktorovi? nechcem aby som tam vyzerala ze bezim s kazdou blbostou hned k doktorke..

Alternativa

Kiky, klud. Je velmi pravdepodobne, ze to je od kasla a aj problemov s hrudnou castou chrbtice, ktore jednoznacne mas. Netreba sa, dievcata, zase prilis sustredovat, co nas boli. Ale ani nepodcenovat. Ten najdolezitejsi krok je zbavit sa PPP, pomalicky, ale urcite :o)

kiky

misha:a aká je to bolesť?lebo mňa bolieva tak na pľúcach teraz tak okolo srdca ale ja som myslela že je to preto že kašlem a som zahlienená