Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

misha

Ajojte, dievčatá.
Alti, práve som Ti dopísala mailík:-)
Kiky, ja by som Ti o tom srdiečku mohla písať:-((( Hej, cítila by si to.

alti

Jasne, Kiky. Zlyhavanie organov kazdy citi. Aj srdiecko. Nic nekontroluj, tes sa z malickosti :D. Ale su tu dievcata, ktore vedia, preco som o tom pisala. Tie musia urychlene ist k lekarovi.

alti

Rodicia a hlavne dievcata s PPP,
ak Vam zacne tlct srdiecko, citite jeho nepravidelnu cinnost /arytmiu/, je to znak, ze zacinaju havarovat jednotlive organy v tele: srdce, stitna zlaza, ladviny, pecen, mozno mate v mladuckom veku osteoporozu. Treba OKAMZITE ist k lekarovi : psychiater, internista. Nase telo bez dostatocneho mnozstva vitaminov, mineralov, enzymov nemoze fungovat do nekonecna. Aj to je pravda o PPP.

gabina

Ja želám všetkým dievčatám veľa, veľa odvahy, aby sa nebáli toho, čo tento dlhý boj prináša. Hlavu hore, musí to proste ísť...
Želám aj veľa, veľa vytrvalosti, nech Vás len tak voľačo nezlomí. Vyrovnaný chrbát a pohľad dopredu sú fajn základom.-)
A nakoniec veľa, veľa lásky. Hlavne tej egoistickej, tej, ktorej máte málo, ale potrebujete ju nutbne k tomu, aby ste milovali aj všetko okolo. Lásku ku sebe...
Dievčatá, keď sa bude dariť Vám, aj nám sa bude ľahšie usmievať...

Alternativa

A ja k Elinmu vsetko zahrnujucemu prianiu pridavam, aby sme my mamy mali vzdy pre nase deti dobre slovo, pohladkanie. Hoci su uz velke, samostatne, zdaju sa suverenne, su velmi zranitelne. A prave rodic ich ma "podrzat", utriet slzicku a sucasne presvedcit, ze proti PPP treba bojovat a vysledok vo forme zdravia a radosti zo zivota pride.

ela.

Všetkým želám do nového roka veľa,veľa sily, odvahy, trpezlivosti, šťastia a zdravia..
Všetko dobré, dievčatá, maminy, alti,gabi.....

betka20

zle je: mi nie sme ziadne trubky sme ludia ktory maju rozum ale ty ho nemas a mi ta nepozname nevieme comu mame verit nozistili sme ze tebe nicomu ale tebe sa to vypomsti budes chciet aby ti niekto pomohool no nenajde sa nikto!!