Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

kiky

ja som včera dosť veľa jedla..ani od rána som sa nepostila a mala som výčitky to je jasné, najradšej by som ešte v ten deň šla cvičiť ale prešlo to..bol to celkom pekný večer,fakt Ježiško prekonal moje očakávania a ani jedlo mi nespôsobovalo až taký strach,skôr som sa schuti najedla..aj keď nie až tak schuti ako pred 2 rokmi..

betka20

mishka tak im to povedz ze to a neda ked mas pred ocami sladkosti poved im nech si ich ulozia niekam aby si ich nemala stale na ockach

misha

Ďakujem maminke, že mi urobila na večeru samotné zemiačky, pstruha naprirodno....že som nemusela jesť zemiakový šalát a vyprážené jedlá. A že som nemusela ani polievočku. A tým pádom som nemusela skončiť v záchode...pokazila som to, mala som krízu, ale za tú doma nemôžu, dovolila som si niečo, čo som v "pláne" už nemala, o 20h slaskosti, takže koniec večer bol smutný- pre mňa, ale to vďaka mne. Doma mi so všetkým pomohli...Až na to, že sú po celom byte položené sladkosti....myslím, že stačí dať na stôl len ovocie....však? Však nie je správne, keď máme pred nosom jedlo? Alebo som len ja sobecká?:( Mohli by byť tie sladkosti v chladničke...a nech si berú naši z chladničky....toto by som chcela zmeniť. Ale ďakujem.

minnetka

Dievčence, prajem vám všetkým krásne a pokojné Vinaoce, plné lásky, pohody, radosti,a hlavne sily vydržať v našom boji:-)
Držme si všetky navzájom palce.Papa

gabina

Všetko dobré, babule,
nech Vám rodina vychádza v ústrety a nech sviatky prežijete tak, aby ste mohli byť spokojné....
A keby Vám aj dačo nevyšlo, keby sa pritrafil nejaký zádrheľ, keby...veď nevadí, vždy sa dá hľadať riešenie, vždy existuje možnosť, ako robiť veci lepšie...
Každej jednej držím palce! gabina

betka20

Viete co by som chcela aby som nasla pod stromcekom?? SILU,aby som uz nikdy nevracala LASKU,aby som sa mala rada a toto prajem aj tym ktore myju podobny problem.Nic nepotrebujem iba toto no toto sa neda najst to musim vybudovat ja,my tak vseko najlepsie a drzim palceky