Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II

Príspevok v téme: Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II
pišta

Milé (mladé) dámy, možno sem-tam páni :)
Pokiaľ sa vám priplietla do života anorexia alebo bulímia a chcete sa z nej dostať, môže vám pomôcť aj táto stránka.
Podnet k založeniu tejto témy dala Alternatíva, Igris, Z-uzka a ďalší...
V žiadnom prípade táto téma nenahrádza lekársku starostlivosť!!!
Akékoľvek pochybnosti konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom!!!
Píšte, pýtajte sa, na druhej strane, kto má skúsenosti názor, ako na to, NECH NAPÍŠE PRÍSPEVOK.
Podržme túto tému Qveci. Ak sú iné otázky, ako strava, píšte do tém, uvedených nižšie
.
Zdravie a radosť na tejto planéte je pre všetkých - AJ PRE VÁS.
Ale bez vašej aktívnej pomoci to zdravie sa vám bude vyhýbať.
Takže, aby sa vaše zdravie na vás takto usmievalo, : )))))))),
ZABOJUJTE !!!,
Súvisiace témy:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

Alternativa

Aneta41,
chut oba pripravky maju travovu, skoro neutralnu, mne vyhovuje. Vdaka chlorelle som stratila chut na sladke, vynechavam obednu kavu. Zatial ranajsiu kavu beriem ako 100 rokov platny ritual, ale prestavaju mi chutit nezdrave veci :o). A nemavam moj typicky vlci hlad vo vecernych hodinach, joj, tomu sa mimoriadne tesim. Neviem, ci je to tak u kazdeho, ale mne zrejme dodava ta zelena vyziva cosi, co ma vyborne stabilizuje.

aneta41

Alternativa, dakujem za info,uz som to na webe studovala aj spirulinu aj
chlorellu. Zda sa, ze by to mohlo byt fakt dobre.Ta chlorella, s ktorou Ty mas skusenost, ma aj nejaku chut?

pišta

Z-uzka, časopis Moje zdravie nepoznám. Nie je to náhodou názov iba Zdravie ?
Inak, koláčiky, ak sa zjedli samé, trávia okolo 4 hodín. Po 2 hodinách si dať čistej vody. najlepšie.
.
Čo bolo, bolo, ale čo bude ! :)
(Vieš čo?, Za rohom nakúka zdravie! Tak veru. A nielen pre teba..:)))

Z-uzka

Pištík, ďakujem za radu ohladne tých polievok.. Ja si hlavne v zime zvyknem robievať takú cukinovo brokolicovú, alebo občas nahradím cukinu zemiakmi.
Je to rýchle a jednoduché :)) Spomínanú zeleninu si najprv uvarím do mäkka, pridám trošku bylinkovej soli a olivového oleja a keď je to všetko už mäkké, tak to rozmixujem a mám z toho takú kašičkovú polievku, je to naozaj výborné a v zime to dobre zahreje :-))
Ináč tvoje rady mi dosť pripomínajú články v jednom časopise, ktorý som si v poslednom čase oblúbila čítavať. Volá sa Moje Zdravie.. Hehe, nie si tam náhodou nejakým redaktorom :)) Vždy sú tam dobre rady ohladne zdravia..
No môj dnešný deň bol otrasný :,(( Sestra bola na svatbe a priniesla domov výslužku, takže som zjedla koláčov na kilá.. Ach jáj :( Čo už, ale snažila som sa pomedzi ten koláčový ošial zahrnúť aj zeleninu, že aspoň niečo zdravé.. Tak papa :)

pišta

3. Mrkvová šťava – urobte si ju doma alebo kúpte v obchode takú, čo sa pokazí do 3 dní. T.j. bez konzervačných látok a cukru. Na začiatok 1dcl a kúsok vody, zriediť. Pomaly piť, poomieľať v ústach prehltnúť. Na prázdny žalúdok. Riaďte sa pocitmi, nemalo by nadúvať ani nič bolieť. Ak áno, trošku viac vody. Ak ďalej zle, na tento čas vynechajte. Ak sa darí ok, zvýšte na 1,5 dcl. Doobedu, 1 -1,5 dcl poobede (večer). Po 1-2 táždňoch na 2 x 2 dcl. To zatiaľ stačí na dlhšie obdobie. Postupne vynechajte vodu a pite túto šťavu čistú. Cca 3-4 týždne nedávajte do nej nič. Neskôr...sa uvidí : ))
.
Tabletky beta-karoténu nie sú riešením okrem iného aj kvôli riziku predávkovania.
.
***
Pre B-A je nevyhnutné celkovo revitalizovať metabolizmus s návratom k jeho prirodzenému fungovaniu.
***

pišta

Skúsme mrkvu.
1. Varená mrkva je najšetrnejšia ku slizniciam. So zemiakmi, ryžou, v polievkach, v dusenej zelenine ako aj pri mäse..Pozor, pri častej konzumácii môže príliš zahusťovať stolicu.
2. Surová mrkva – sama, bez cukru, na jemno porajbaná, alebo len tak, do ruky. Môže sa kombinovať s kalerábom a zelerom alebo s jabĺčko. Výborne sa hodí na desiatu, olovrant ale aj večeru.
Surové ovocie a zeleninu skúšajte pomaly.!!
Ak máte boľavý žalúdok, radšej doporučujem varenú mrkvu alebo mrkvovú šťavu

pišta

Vitamín A je veľmi vodný pre regeneráciu slizníc. V ústach, v pažeráku, v žalúdku alebo aj v tenkom čreve, tieto sliznice pri ochorení B-A dosť trpia.
Vitamín A všeobecne podporuje tvorbu buniek, presnejšie delenie buniek.
Nájdete ho v najmä v mrkve a všetkých plodoch s oranžovým farbivom – marhule, broskyne, paradajky, žlté melóny, červená paprika, paradajky. Tieto plody majú tzv. karetonoidy. Tieto látky obsahujú beta-karotén, z ktorého sa v tele vytvára spomínaný vit. A. Je rozpustný v tukoch, preto je vhodné s plodmi, uvedenými vyššie, konzumovať malé mnžstvo tuku – za studena lisovaného.