dieta mi nechce pit mlieko

matitima

ariianka áno áno pridávala som fotku, pridám ti aj teraz aby si videla ako je to s dávkovaním, dávkovanie sirupu je na krabičke napísané :) ale v podstate je 5ml a potom 10ml :) ale veď sama sa pozri :)

petraska97022

matitima, ale to je presne to, co teraz pisala aj baba podo mnou, ze neni sanca aby si tak male deticky, ktore este len zacinaju chodit do skolky alebo teda uz chodia, aby niecomu takemu rozumeli, ja som dlho ani v puberte nechapala, ze preco napriklad babka po mne vykrikuje v novembri, ci som normalna, ked nosim hole clenky, ze clenkove ponozky, dnes uz aj tomu rozumiem :D

ariianka

matitima pridavala si pred nejakym casom fotku, mozes mi napisat o davkovani ako je to?
ked su deti starsie, ze ako je vhodne vitaminy v takejto podobe davkovat? janulienocka, len je to skoda, ze deti si v takomto veku este ani len neuvedomuju, ze my im vlastne chceme dobre, ze chceme aby boli zdravucke :/

martina.d

nedá sa to inak, veru nedá, preto som rada, že sme kúpili sirup Kalcium-D, že ho dávame, že mám istotu, že aspoň vápnika, vitamínu C a D máme dostatok, že nemusím s jedlom vymýšľať a nútiť ich do nejakých vecí, čo viem, že nemajú rady :)

janulienocka2

Na výber máme podľa mňa zakaždým a je len na nás ako sa rozhodneme, čo urobíme. Len deťom by sme mali dať všetko pre zdravie, lebo to je potrebné budovať od malička :)

matitima

neviem, možno je to tým, že sú akoby stará škola, ale zase mamina mi zakaždým povie, keď sa o tom rozprávame, že predsa mi len dobre chceli, no ja som to tak nevnímala ani len náhodou vtedy :/

Bionetla

Martina ako si napisala sledovat tie deti, mne sa muz az smeje, ze riesim co jedia a nejedia, ale ako inak zabezpecim to aby rastli ako maju, aby boli zdrave? Inak sa to asi neda!

ellania

Matitima: Taketo spomienky asi mame viacere si myslim, lebo tiez si na svoje detstvo spominam, ze nasi mi niektore veci dost vnucovali. No co uz asi vtedy to bolo v mode, asi tak sa vtedy vychovavalo, esteze my to mozeme robit inak. :)

matitima

mám vôbec na výber? som si povedala, že svoje dieťa nútiť nebudem do ničoho, dám mu priestor a to isté platí aj pri tomto, nech sa samé rozhodne, viem ako som ja nemala rada, keď ma naši do niečoho nútili, koľko som sa naplakala nad tanierom kapustnice napríklad, chápeš a nechcem aby toto isté prežívali moje deti, chcem aby pochopili prečo im ponúkam ovocie, zeleninu, mliečko a chcem aby pochopili, že tie vitamíny treba potom dostať inak do tela, ak v strave to nechcú :)

janulienocka2

Myslím, že robíš dobre to, čo robíš, že nenútiš, že ponúkaš, že hľadáš možnosti, asi tak by sme to mali robiť aby sme v deťoch nevyvolali zbytočne nejaký odpor voči vitamínom :)