dieta mi nechce pit mlieko

crocinka

baby bola som u tej doktorky, este pred Vianocami som to stihla a musim sa vam ospravedlnit, ze som vam neverila, ze ako je to aj s tou prevenciou, mali ste pravdu :/

katarina22

Crocinka dobre veď napísala si svoj názor budiš :) Len ja sa s ním celkom nestotožňujem. Myslím, že lekárka ti povie niečo podobné ako ti píšem aj ja. Ale tak uvidíš sama.
Ja by som urobila pre svoje deti aj posledné, pre ich zdravie :)

klaudinkas

- Katarina presne, som rovnakého názoru, vitamíny deti potrebujú už keď sú malé. Nemá zmysel otáľať a čakať do vyššieho veku zbytočne. K čomu by to bolo dobré. My máme doma sirup Kalcium-D, ten dávame každučký deň, pri ňom mám istotu, že máme dostatok vitamínov, aj vápnika a nemusím riešiť či mliečko chce piť alebo nechce. -

crocinka

katarina napisala som, co si myslim, je to pre mna zaujimave co pisete, ale mozno na tom nieco bude, no uvidim, co mi na to povie doktorka, co si ona bude mysliet o tej prevencii, ci to nnei zbytocne :) potom sa ozvem :)

katarina22

Nemyslím si, že v týchto veciach sa dá preháňať, keď ide o zdravie, tak je lepšie myslieť na prevenciu, na vitamíny ako potom sa trápiť s tým, že aké problémy vznikli a následne ako je treba ich riešiť. Ty si myslíš niečo iné?

matitima

môžeš, tým nemáš čo stratiť a aspoň si sama zvážiš čo a ako čo by bolo najvhodnejšie, keď si vypočuješ viacero názorov :)

crocinka

mozno by som sa mohla skusit na to nasej detskej lekarky popytat ked tam pojdeme, co si ona o tomto mysli, neviem ja som si myslela, ze zbytocne akoze prehanate, ze toto riesit netreba, ze casom by sa to malo dat dobehnut, ze naco teraz sa tym zatazovat, no ked viacere mate iny nazor, tak asi by som sa mala opytat aj na jej nazor, co mi povie

janulienocka2

Presne o tom hovorím, že niečo urobiť inak. Poučiť sa z niektorých vecí.
To je len tvoj pocit, toto riešiť treba, keď chceme aby deti boli zdravé. Aby správne rástli, vyvíjali sa.

katarina22

Deti sa vyvíjajú, rastú a práve vo veku, keď chodia do škôlky je pre nich napríklad vápnik veľmi dôležitý, predsa rastú a ako majú rásť, keď nebudú mať dostatok vápnika? Ako sa majú vyvíjať bez problémov, keď nebudú mať na to dostatok vitamínov??

matitima

vtedy to už bude asi neskoro si myslím, predsa len práve keď deti rastú, keď sa vyvíjajú, tak potrebujú vitamíny, nie je to logické? aj ja preto som nad tým začala rozmýšľať, keď dcérka niektoré jedlá proste odmietala ;)