dieta mi nechce pit mlieko

crocinka

neviem, len mam pocit, ze niektore veci az prilis riesime, myslela som, ze by nemal byt nejaky problem s tym, ze by to potom dobehli, ked budu deti vacsie, zle si myslim?? :/

Naty123

Ahojte,
Chcela by som vás poprosiť o spoluprácu na výskume, ktorý sa zaoberá tým, ako sa ľudia k sebe správajú v ťažkých chvíľach a ako sa naučiť podporovať samého seba namiesto kritizovania sa.
Výskum sa začína vyplnením dotazníkov, ktoré sú samozrejme anonymné. Následne Vám budú každý deň po dobu dvoch týždňov zasielané meditačné a vizualizačné cvičenia. Po ich ukončení, zmeriame ich efektívnosť opätovným vyplnením dotazníkov. Aby sme zmerali efekt cvičení aj z dlhodobého hľadiska, dotazník Vám bude zaslaný aj po dvoch mesiacoch.

Link na dotazníky:

docs.google.com

Ďakujem za každú odpoveď 

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať na emailovú adresu natalondrejkova@gmail.com.
S pozdravom a prianím pekného zvyšku dňa,
Bc. Natália Ondrejková
Ústav aplikovanej psychológie, Fakulty sociálnych a ekonomických vied, Univerzity Komenského v Bratislave.

ellania

Janulienocka2: Nieco na tomto veru pravdy je. To ano. Je to tak, ale stale mame moznost s tym proste nieco urobit. A aj by sme mali. Nehovorim, su veci, ktore robili dobre - aj ti moji myslim, ze ma dobre vychovali - ved robili vsetko najlepsie ako vedeli. Ale aj tak su veci, co ja by som chcela urobit inak.

janulienocka2

Ellania áno len niektoré veci opakujeme a ani si to neuvedomujeme. Že ich zrejme máme nejako v génoch alebo čo.
Keby deti vedeli potom dobehnúť nejako tie vitamíny, tak myslím, že by sme nad tým toľké nedúmali, nemyslíš?

katarina22

Predstavuješ si to celé veľmi jednoducho, tie vitamíny len tak už potom nedobehnú. Pre deti sú dôležité a podstatné práve v tom období, keď chodia do škôlky, v takomto veku.

crocinka

mamicky, ale nemyslite si, ze to uz prehaname? je ozaj dolezite nieco taketo davat detom? ved ked teraz nieco nechcu je mozne, ze sa to do buducna zmeni, ze zmenia nazor na nejake jedlo, na mlieko a podobne tak potom tie vitaminy predsa dobehnu :)

petraska97022

uplne zbytocne to mozno nie je, lebo casom a s vekom si na to spomenu a mozno sa nad tym zamyslia ako aj ja som sa zamyslela a bude to tym padom aj ponaucenie do zivota aj ked budu z deti rodicia a uz budu mat svoje deticky :)

ellania

Janulienocka2: Presne ako som aj ja napisala, mozeme tieto veci urobit inak. Mozme inak sa zachovat pri nasich detoch, poucit sa z veci, ktore robili nasi rodicia, ktore sa nam nepacia s odstupom casu.

ariianka

jej dakujem ti za fotku, pozeram, ze aj dospely ho mozu uzivat to by mi ani len nenapadlo, som myslela, ze toto je len pre deticky :)

matitima

hahaha toto keď čítam si ma normálne rozosmiala, toto je moc, ale áno chápem presne čo mi tým chceš povedať a plne rozumiem aj ako to deti vnímajú, že to budem zbytočne vysvetľovať ešte v tomto veku :)