dieta mi nechce pit mlieko

msaj

chcem sa spýtať, či je pre polročné dieťa lepšie polotučné alebo plnotučné mlieko?
používam ho len do kaše alebo pudingu, pretože moja malá tiež úplne odmieta piť mlieko.

darina222

evula aj nas trapil tento problem.dceru som kojila 2mesiace a potom ked som stratila mlieko sme vyskusali vsetky mozne susene mlieka,proste kazde odmietala a to som jej ho aj prisladzala.nastastie sme vyskusali kravske a ver never ako som ho vecer doniesla tak stiahla aj 3plne kojenecke flase.nebol s tym ziadny problem,ked nas majitel kravky po troch mesiacoch"odstavil" uz to bol ten isty kolotoc ako predtym.tak som jej ako pomaly 6mesacnej zacala davat trvanlive mlieko.sice ho vypije ale nie tolko ako toho kravskeho ale panboh zaplat aj za to.

maxi

ked nechce mliecko, skus to nahradzat mliecnymi vyrobkami, acidko, jogurty, syry. Napr. moj maly normalne mlieko nechce, ale acidko lubi, a syr papa ako cokoladu.

evula

kravske mlieko jej nedava vyskusalasom od humani po nutrilon ...atd ele nijake nezabralo aj to som jej skusala ze ked spala som jej flasku strcila do pusi tak nieco minimum vipila kakao alebo bananove jahodove gramko ani citi nechce a tak preto som zufala lebo ziadni trik nezabera

maxi

niektori ludia radia kravske mlieko trosku dochutit cukrom, aby chutilo viac (ako materske)
ale ja s cukrom na dieta setrim :)

vierka

Moja dcérka tiež odmietala mliečko,-vlastne všetko,čo bolo biele.Tak som jej skúsila dochucovacie granko jahodové,banánové.Od vtedy pije mlieko aj namiesto čaju.má už 5 rokov.

mira

Predpokladám, že nechce piť kravské mlieko, pretože kojené deti v tomto veku neodmietajú kojenie.
Kravské mlieko je veeeeeeľmi riziková potravina, ktorá narobí v tele veľa škôd. Okrem toho, že zahlieňuje a vyvoláva alergie, zanáša telo tukmi a pod, nie je vhodným zdrojom vápnika. A je pôvodcom mnohých a mnohých chorôb, dá sa nahradiť keď ide o bielkoviny strukovinami a keď o vápnik semienkami, zeleninou, makom a najlepšie keď silne obmedzíš sladkosti, dieťa bude mať minerálov dostatok.
Organizmus dieťaťa si sám povie.

maxi

ivka - ma rok :) citaj pozorne :)
evula / moj maly tiez vobec nechce mlieko, davam mu vzdy v noci cez flasku ked spi, inac to nejde