dieta mi nechce pit mlieko

demi123

môžem vedieť ako často to dávaš? akože myslím, či počas celého roka alebo len niekedy v niektoré mesiace? nemám o tomto nejako prehľad, preto budem rada, ak by si mi objasnila ako by to bolo fajn, aby bolo dobre :)

norikka

Nie nie nic viac netreba, sirupcek obsahuje vapnik, ktory je potrebny, ktory sa snazime detom davat aj v strave len ked nechcu tak to treba vybavit inak a podla mna aj toto je fajn cesta a okrem toho obsahuje aj vitamin D3 aj vitamin C :) Co su vsetko dolezite a potrebne vitaminiky!

matitima

toto by mohla byť ako náhrada toho? to by som sa nemusela teda stresovať, že nechce vôbec mlieko ani len cítiť? stačilo by toto a nebolo by treba nič viac??

norikka

Keby ste vedeli aky kamen zo srdca mi padol, ked citam vsetko, co ste pisali. Ze moje dieta nie je jedine, ktore furt s jedlom vymysla. Kadeco som uz skusala, vymyslala. Jedla kadejake, len aby ich jedla a ani za svet, tak som napokon rezignovala a davam jej co viem, ze zje. A aby som mala istotu, ze ma dostatok vsetkych vitaminov, tak jej davam sirupcek Kalcium-D, to mam taku istotu, ze bude mat napriklad aj vapnika dost, lebo tiez ani mlieku moc toho neublizi. Takto mam aspon srdce na mieste :P

janulienocka2

Zdeni to nie je sranda s deťmi takto "vybabrať" viem o tom tiež svoje aj ja. Ešte s prvými príkrmami sa to dá, ale už časom to nejde. Viem viem, človek by neveril, kým si tým neprejde, že :)

zdeni_richta

mamicka ty asi nemas doma maleho spekulanta..este ked bol syn maly..ze mal rok a pol tak sa to dalo..no teraz ked uz bude mat styri tak uz sa mi ho vobec klamat nedari..tolko sa o to snazim pomaly obed co obed..a neuspesne.. :D

Ahojmamicka

Tak skús niečo vymyslieť iné, ako varíš. Neviem, koľká má malé rokov. Ale vždy sa dá jedlo zamaskovať tak, aby ani nevedelo, čo je :) nejaké zeleninové fašírky alebo husté zeleninové omáčky....neviem. Ale je kopec vecí na internete a určite nájdeš. Nájdi nové recepty. Možno nelúbi brokolicu alebo v inom jedle by ju už zjedlo.

mon12ika

Ahojmamicka poviem ti, že nie som rada, že mlieko odmieta. Nemám byť prečo. Pretože to nie je len o mlieku. Ale aj o iných veciach. Ja čo som písala tak proste u nás je mlieko len jedna z vecí, ktorú odmieta, ktorú nechce, máme problém aj so zeleninou a neviem akoby som to vyskladala tak aby ten dostatok vitamínov bol zo stravy taký ako je potrebné:)

janulienocka2

Je úplne normálne a povedala by som, že aj prirodzené, že na toto máte rozdielne názory, ja mám tiež na to svoj názor, ale o to nejde. Myslím, že prioritou by pre nás malo byť to, aby dieťa malo ako dostať do seba tie vitamíny, ktoré by získalo napríklad z mliečka :)